Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam ukazuje stahovani 30 mbs ale realne mi to jede 4-5 mbs?

Zdravicko dobri lide mam takovy nepatrny problem ktery mi vsak dokaze sebrat drahocene 3 hodiny casu meho drahoceneho zivota.Jde o to ze si ted stahuji jistou hru o velikosti 150 gb a i pres to ze mi steam ukazuje temer 40 mbs tak mi to ale jede realne po 4-5.Myslel sem si ze je to hardiskem protoze sem mel jeden SSD disk asi 3 roky a byl ve zbidacelem stavu koupil jsem si tedy novy Apacer 2.5 sata III 6gb/s SSD 512 gb hardisk za 700 korun.Problem vsak pretrvava a stale mi to jede pouhe 4-5 mbs.Mam wifi ano chapu reknete se nediv kdyz mas wifi proc mi to ale tedy ukazuje takovou rychlost kdyz realne to jede o dost velky kapanek mene ? Mam nainstalovane nove win 11 home na novem hardisku a myslel sem si ze to pomuze...ano pc bezi jako novej vse jde rychlosti cervene kocapky rizene esem Rimmerem ale ta rychlost internetu na steamu porad nejak vazne...je tu nejaky znali chytry clovicek ktery by mi dokazal muj miniaturni problem osvetlit nebo jeste lepe vyresit ? Dekuji vam dobri lide a slunce v dusi vsem ! viz. screenshot https://ctrlv.link/VtYZ

Řešení:

A není to tak, že si pleteš dva údaje rychosti?
mbps (mb/s) vs MB/s
8 b = 1 B
mbps se udává rychlost síťového připojení
MB/s se udává např. rychlost ukládání na disk
Např. pokud se ti to bude stahovat rychlostí 40 mbps tak se ti to na disk bude ukládat rychlostí asi 5 MB/s

praha bych psát nemohl
To je o gramatice a taky o úctě. Je to název města, navíc našeho hlavního.
U m a M je to z důvodu toho, aby se nepletlo m (mili) a M (mega). Asi by moc nebylo vhodné tvrdit "je tam proud 5 mA" a přitom tam bylo 5 MA = je to technická záležitost
Když někdo napíše mbps tak to beru technicky, mili to asi těžko být může, respektive těžko někdo používá mili ve smyslu mbps, tak je jasné, že myslí mega...

Okecat? Já ale píšu pravdu. Ty si jako myslíš, že nevím co je mili a mega a jaké mají zkratky? Na všech školách počínaje základkou, konče dvěma technickými výškami jsem měl z fyziky za 1. Jasně a já asi nebudu vědět rozdíl mezi m a M a nebudu vědět kde použít m a kdy M :-D Mysli si co chceš.

Smutné. Blbec jsem tu já? Na základě čeho? Když vysvětluju popravdě jak se věci mají? Na základě toho, že si dovolím vědomě psát ve vlákně jako toto mbps? Na základě toho, že v slabomyslné diskusi mám hromadu překlepů? Na základě toho, že má čeština není dokonalá i když se snažím a už vůbec ne, když se nesnažím? Tvůj názor ti neberu, ale myslím si o tobě svoje.