Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba při klonování disku

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si do notebooku ve kterém je hdd nové ssd Samsung 980. Pomocí programu Macrium Reflect chci naklonovat data z hdd na ssd. Stačilo by mi pouze windows ale nevím na kterém oddílu na disku se nachází. Veškeré oddíly z hdd přetáhnu na ssd pomocí programu Macrium Reflect a spustím klonování. Pokaždé ale vyskočí hláška disk není přístupný struktura disku je porušena a není čitelná. Věděl by někdo čím to je. Předem díky za rady.

Foto1: hdd
Foto2: ssd
Foto3: správce disků před klonováním
Foto4: klonování
Foto5: chybová hláška při klonování
Foto6: správce disků po neúspěšném klonování

1) proc ten clovek klonuje plny disk na novy stejne maly disk?
2) kdyz nevi co dela, doporucuju koupit 1tb disk a potom stahnout nejake bootovaci klonovadlo, treba acronis.
v nem, jak uz se tu psalo, nastavit klonovani 'disku'.

tazatel pravdepodobne uplne nechape co dela

A jak mu pomůže bootovací, když vůbec neví? Je to zbytečné, nepovede se mu to ani tak.

Jinak netřeba Acronis, i Macrium Reflect, který používá, umí bootovací. Potřebuje jediné, vědět co dělá, čeho chce dosáhnout a proč to dělá.

Mínusy dávám za to vaše dokola a dokola opakování té mantry s Acronisem. Umí to kdejaký klonovací software včetně toho Macrium Reflect, který tazatel používá. Není třeba ho mást dalšíma softwarama.
Na dotaz jsem už nereagoval, protože už tu byly jednoznačné odpovědi od hosta a dsa, které to vysvětlují, k tomu už není co dodat. Uživatel buď rozumí tomu co dělá a potom mu ty odpovědi daly řešení nebo neví a potom je to marné.

Nejsi trochu mimo?!!! Kde tady píšu o klonování? Píšu o nabootování Linuxu a překopírování pro uživatele důležitých dat...
"Nabootuj nějaký live Linux a pro jistotu se podívej. Podle foto by to měl být ale disk č.1.
Šel bych ale cestou překopírovat data, která potřebuješ na jiný disk. Potom odstraň oddíly, nechej zapojený jen disk, na který chceš instalovat WIN a ostatní disky odpoj. Po instalaci je připoj zpátky. Teda pokud ten disk není rozdělený na tolik oddílů..."

Ok, pastnu sem ty odpovědi znovu:

host: Zdrojový disk je evidentně vadný. Zkus na něm nejdřív chkdsk.
dsa: Asi ten SSD musí být nejdřív vhodně inicializován, konkrétně GPT. Nebo klonuj CELÝ disk (ev. s vynecháním oddílů). Klonovat samostatné oddíly není úplně triviální.

Má na HDD chyby, data nemusí být konzistentní, má to udělat jedině tak, jak píše dsa. Jestli by měl data kopírovat, tak ale musí zajistit jejich kontrolu, aby se jednou nedivil, že je to jenom rozsypaný čaj. Pokud namítneš, že i na zdrojovém disku mohou být špatná, tak ano, ale my nevíme z dotazu, čeho chce dosáhnout. Klonování 1:1 má jistotu, že data budou odzrcadlená přesně ve stavu, v jakém jsou na rozbitém HDD.

Proto jsem mu radil Live linux a přes něj zkusit překopírovat data na jiný disk. Je to daleko účinnější a bezpečnější než to dělat přes Windows.

Není v linuxu žádná výhoda. Ty klonovací nástroje používají léta Windows PE nebo Windows RE, mimochodem Macrium reflect umí obojí, a je to spolehlivé.

Tak jsem nakonec vše z hdd zálohoval. Hdd jsem vyhodil z počítače a nainstaloval windows na nový prázdný disk a vše funguje jak má ten rozdíl v rychlosti je extrémní. Měl bych ještě dotaz, jelikož jsem udělal čistou instalaci windows 10 kde mám sehnat ovladače msi má přímo program ale nevím kde ho sehnat ke stažení na stránkách nemají můj typ notebooku.

Notebook: MSI gl62 6qe

https://cz.msi.com/Laptop/GL62-6QE/Specification