Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zapojením monitoru

K pc mám dva monitory a oba jsou zapojené do grafické karty. Hlavní monitor mám zapojený přes hdmi (monitor vga koncovka a přikoupený kabel pro zapojení skrz hdmi) a ten druhý monitor normálně přes dvi. Jakmile pc jen restartuju, tak je vše v pohodě. Ale když PC vypnu a další den zapnu, tak hlavní monitor nenajede. Systém jen zapne druhý monitor a hodí na něj všechny soubory jako by byl hlavní. Teprve až když z grafiky vytáhnu hdmi kabel a znovu ho tam zapnu tak monitor naskočí a vše běží tak jak má. Někdo nápad proč to po zapnutí takto blbne? Díky

Základní deska - HP 2B5E
Grafika - MSI GTX 1660 SUPER AERO ITX OC
Windows 10

Řekl bych, že je to ok. Tyto nové grafiky nepočítají s VGA a jestli je tam nějaký aktivní převodník, tak ten prostě nenastartuje dostatečně včas. To bude i vysvětlení, proč to na dřívějším PC šlo a teď s novou grafikou už ne.
Řešením teda bude vynechat z rovnice VGA zapojení monitoru a už to řešit jen přes DVI, HDMI, DP.

Monitor se mi dohledat nepodařilo, jestli umí něco jiného než VGA, je teda možné, že bude potřeba nový monitor nebo to holt furt odpojovat a připojovat.

chyba byla už před těmi hafo lety, když nějaký šetřílek "ušetřil" dvě stovky a vzal nesmyslný monitor jen s vga vstupem, který je dnes na vyhození.
protože tvůj "kabel" hdmi-vga je ve skutečnosti převodník a chová se bůhví jak.

když už jsi podivně opsal nedohledatelný typ u monitoru, stejně tak u značkových pc dohledáš jeho parametry přes model (a generaci) uvedený na bedně.

a protože ti monitory vedou do grafiky 1660 a ne do základní desky, nepomůže ani štelování v biosu.

Graphics Intel HD 530 Graphics with DVi and VGA Outputs

jedině zastrčit zastaralý monitor aoc přímo základní desky do vga (integrovanou grafiku na desce kdyžtak povolit v biosu) a to do doby, než si koupíš normální monitor, který má i digitální vstupy, klidně to může být repas.