Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání paměti RAM do notebooku

Dobrý den,
chci si kupovat notebook, kde mi jde primárně o procesor a RAM.
Chci volit 64GB RAM, i9 a když vynechám nějaké detaily, tak to vychází kvůli zvýšené paměti RAM na cenu 60 000 Kč a více.
Podobný Notebook bez této kapacity RAM seženu okolo ceny 20 000 - 30 000.
Extérní RAM 2x32GB stojí okolo 3 000 Kč.
Bohužel nemám zkušenost s přidáváním RAM a jiných věcí do notebooku. Vím, že u některých notebooků to jde, u jiných nikoliv.
Rád bych znal názor od zkušených, jestli toto praktikovali, jaké to to má případné nevýhody, ale hlavně, jak zjístím, jestli skutečně do daného notebooku mohu extérně přidat paměti RAM?
Rád bych ubral cenově na RAM a navýšil tam jiné prvky, když RAM mohu sehnat okolo 3 000 Kč a extérně dosadit.
Předem díky za logické odpovědi.

ťažko ti tu poradíme ked nikto z nás neni david copperfield a nevie aký to má byť notebook.

Ak chceš radu, tak najlepšie čo môžeš spraviť je otvoriť si youtube a vyhľadať si tvoj tajny notebook tam rozobraty ak budeš mať šťastie a riadiť sa podľa toho

Myslel jsem dotaz obecně, jak to zjistit u všech notebooků nejvíce jednoduchou cestou.

Na YouTube jsou různí mágové, kteří zvládají to, co normální uživatel nezvládne. Sám bych to ani neměnil, nechal bych to profíkům z oboru.
Navíc najít dle YT videa tak specifickou věc, jestli to podporuje přidání vlastní RAM, je taktéž málo podobné realitě a časově nesmyslné.

logicka otazka: jsi si jist, ze te zachrani prave inteli i9, ktery stejne musi mit orezany uz tak neefektivni prikon?

a ze logicke odpovedi pozaduje nekdo, kdo nedokaze ani opsat typ sveho vysneneho kramu a nechape, ze ten udaj nejspis najde v jeho prirucce ke stazeni, no jo no.

Já chtěl jenom poradit a předem upozorňoval na logickou odpověď, ať zde nemám trolly s nudným životem, kteří si musí léčit komplexy svého bídného života za klávesnicí a cpát své názory tam, kde nepatří a nikdo se o ně neprosil. Otázka byla kompletně jiná.

Přesně tak, nemám rád 90% Čecháčků, protože to jsou zakomplexovaní jedinci, kteří si za klávesnicí léčí své bídné životy a neumí normálně odpovědět. Opět jako z příručky - cpát všude svůj názor a rýpání, o co se nikdo neprosil. Otázka byla kompletně jiná.

kdybys nahlédnul do pár shopů, věděl bys, že žádný katalog neudává maximální velikost ram, která by šla osadit. uvádí jen to co dodávají.
tvůj konkrétní vybraný cpu je do notebuku dost specifický a máš snad důvod chtít cosi takového, jistě se v tom vyznáš lépe. zvlášť když víš, že rozdíl 20t. v ceně dělá jedna ram.
zas nebude tolik těch krámů co splňují tvé požadavky, ne představy zdejších čtenářů poradny.
pak už se dá u výrobce dohledat, jak jsou ram osazené.

takže tvými slovy - kdybys neměl v hlavě bramboračku - těch pár kusů si vyjedeš. s cpu i9 a cenou do 30t ten seznam fak nebude dlouhý.
typicky jsou to pracovní stanice s profi grafikou a cenou zhruba kolem 80t., tys místo keců zatím nepředvedl ani jeden.

samozřejmě můžeš oslovit obchodní zastoupení dell, lenovo aj. že chceš 1 notebook s i9 za 30t. držím palce.

Kdybys měl v hlavě alespoň více než 60 IQ a Tví rodiče nebyli sourozenci, tak bys neměl v hlavě (Tvou udávanou) bramboračku a věděl bys, že se ptám úplně na něco jiného.

Gratuluji k dalšímu typickému Čecháčkovskému komentáři, který musí ihned první zprávou urážet. Doporučuji navštívit nějaký ústav, kde Ti pomohou se zakomplexovaným životem, aby sis to nemusel léčit za klávesnicí, jako většina Čecháčků.

K čemu brek?? Díky ubožákům, jako jsi ty, jsem o to více šťastný za svůj život. Nedokážu si představit, že bych ho měl tak zpackaný a nudný, že bych ve svém volném čase musel někam cpát své urážlivé komentáře, abych si léčil komplex svého bídného života. :-D

Salutuj denně internetu, že máš místo, kde alespoň někdo "věnuje" pozornost těm odpadům, které plodíš :-D P.S. já si tady šel pro radu, nikoliv předvádět nevím co. Cením si argument, že kdo nic nepředvede, je instantně egoistický ubožák. Beru zpět, že jsi plodem pouze svých rodičů sourozenců. To musela být nějaká hromadná rodinná aktivita:)

Abys teda neřekl,
já se pokusím všeobecně poradit.

Tak například:

https://www.alza.cz/msi-vector-gp66-12ugs-631cz-d7282985.htm
má v základu 16GB RAM,
dle výrobce ale podporuje až 64GB RAM,
tady je to k dohledání.

https://www.msi.com/Laptop/Vector-GP66-12UX/Specification

Jsou tam ale pouze 2 paměťové moduly,
takže se musí původní RAM vyjmout a nahradit novými moduly 2x 32GB.

Tímto způsobem si to můžeš vyfiltrovat u dalších modelů.

Ahoj,
velké díky za první rozumný a slušný komentář, ve kterém člověk nemusí hned první zprávou urážet ostatní a léčit si komplexy svého bídného života:)

Děkuji Ti za nasměrování a ukázání postupu i s příkladem.

Omlouvám se, že jsem ti odhadoval ze slušnosti alespoň těch 60 IQ. Snižuji to na 45 (stále ze slušnosti přidávám).

Já jsem zde nešel nic předvádět, ale ptát se. Tak to většinou u tazatelů bývá.
Pokavaď bych se vyznal, tak se neptám. Kde jsi přišel na to, že se vyznám? Pouze jsem uvedl cenovku toho, co jsem našel. Normálně bych člověku napsal, ať si hodí filtr v obchodě, ale to bych po tobě chtěl až moc. Nebudu ti zatěžovat mozeček na týden.
Kdybys měl alespoň těch 45 IQ, tak bys uměl i číst a viděl bys, že jsem nepsal o ramkách za 20k - 30k, ale 3k.
To co mi zde pán ukazoval je pouze příklad, aby mě nasměroval a LOGICKY odpověděl přesně na to, co se ptám. To po tobě samozřejmě nikdo nemůže chtít, že? Ale ty za to nemůžeš, že sourozenci měli své aktivity, ze kterých jsi vznikl:)

Já chápu, že internet je tvé oblíbené místo, kde si léčíš za klávesnicí komplexy svého zpackaného života, ale opravdu by k tomu měli zavádět IQ testy.

Opět se omlouvám, že jsem ti odhadl 45 IQ. Těch 30 IQ by již mohlo odpovídat realitě. Doslovně je v textu uvedeno, že mu děkuji za názorný příklad a navedení správné cesty. Doslovně je tam uvedeno, že nejde o necovnku, ale o postup, na který se tázám, ale ty si zde opět jedeš něco úplně jiného. Ale v pohodě ty inceste z incestu, chápu to. U tebe je normální, že se člověk ptá na věc "A", ale ty odpovíš na "Z" a ignoruješ veškeré podstatné a primární faktory/informace daného textu.