Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání paměti RAM do notebooku

Dobrý den,
chci si kupovat notebook, kde mi jde primárně o procesor a RAM.
Chci volit 64GB RAM, i9 a když vynechám nějaké detaily, tak to vychází kvůli zvýšené paměti RAM na cenu 60 000 Kč a více.
Podobný Notebook bez této kapacity RAM seženu okolo ceny 20 000 - 30 000.
Extérní RAM 2x32GB stojí okolo 3 000 Kč.
Bohužel nemám zkušenost s přidáváním RAM a jiných věcí do notebooku. Vím, že u některých notebooků to jde, u jiných nikoliv.
Rád bych znal názor od zkušených, jestli toto praktikovali, jaké to to má případné nevýhody, ale hlavně, jak zjístím, jestli skutečně do daného notebooku mohu extérně přidat paměti RAM?
Rád bych ubral cenově na RAM a navýšil tam jiné prvky, když RAM mohu sehnat okolo 3 000 Kč a extérně dosadit.
Předem díky za logické odpovědi.

Abys teda neřekl,
já se pokusím všeobecně poradit.

Tak například:

https://www.alza.cz/msi-vector-gp66-12ugs-631cz-d7282985.htm
má v základu 16GB RAM,
dle výrobce ale podporuje až 64GB RAM,
tady je to k dohledání.

https://www.msi.com/Laptop/Vector-GP66-12UX/Specification

Jsou tam ale pouze 2 paměťové moduly,
takže se musí původní RAM vyjmout a nahradit novými moduly 2x 32GB.

Tímto způsobem si to můžeš vyfiltrovat u dalších modelů.

Omlouvám se, že jsem ti odhadoval ze slušnosti alespoň těch 60 IQ. Snižuji to na 45 (stále ze slušnosti přidávám).

Já jsem zde nešel nic předvádět, ale ptát se. Tak to většinou u tazatelů bývá.
Pokavaď bych se vyznal, tak se neptám. Kde jsi přišel na to, že se vyznám? Pouze jsem uvedl cenovku toho, co jsem našel. Normálně bych člověku napsal, ať si hodí filtr v obchodě, ale to bych po tobě chtěl až moc. Nebudu ti zatěžovat mozeček na týden.
Kdybys měl alespoň těch 45 IQ, tak bys uměl i číst a viděl bys, že jsem nepsal o ramkách za 20k - 30k, ale 3k.
To co mi zde pán ukazoval je pouze příklad, aby mě nasměroval a LOGICKY odpověděl přesně na to, co se ptám. To po tobě samozřejmě nikdo nemůže chtít, že? Ale ty za to nemůžeš, že sourozenci měli své aktivity, ze kterých jsi vznikl:)

Já chápu, že internet je tvé oblíbené místo, kde si léčíš za klávesnicí komplexy svého zpackaného života, ale opravdu by k tomu měli zavádět IQ testy.

Opět se omlouvám, že jsem ti odhadl 45 IQ. Těch 30 IQ by již mohlo odpovídat realitě. Doslovně je v textu uvedeno, že mu děkuji za názorný příklad a navedení správné cesty. Doslovně je tam uvedeno, že nejde o necovnku, ale o postup, na který se tázám, ale ty si zde opět jedeš něco úplně jiného. Ale v pohodě ty inceste z incestu, chápu to. U tebe je normální, že se člověk ptá na věc "A", ale ty odpovíš na "Z" a ignoruješ veškeré podstatné a primární faktory/informace daného textu.