Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co obnáší mít MS účet

Zdravím. Jsa W10 nepolíben (což se má v blízké budoucnosti změnit) hledal jsem na netu různá moudra a zarazilo mne množství návodů, jak při instalaci Home verze obejít nutnost vytvoření MS účtu. Přiznám se, že netuším a nenašel jsem, proč tak činit. Někdo dokonce tvrdil, že pokud nechám vytvořit MS účet, tak počítač bez připojení k internetu nespustím, což pokládám za pitomost. Další na co jsem narazil je údajná nutnost jakéhosi TPM čipu na základové desce. To asi obejít nejde, že? Děkuji,

MS účet som nikdy reálne nepotreboval, je to zbytočnosť, strata času s vytváraním, ďalšie heslo, MS má takto k tebe priradený účet čo sa dá aj zneužiť čiže ak to mám zhrnúť tak samé nevýhody a žiadna výhoda preto to ľudia nechcú a obchádzajú. Ty nič nechceš a oni ti chcú všetko vziať :-D

Nemal som nikdy problém inštalovať W10 a staršie bez pripojenia k internetu. Inštaloval som novší W11 a tam to bez internetu nešlo(neviem či to ešte platí aj v súčasnosti).

TPM si vieš dokúpiť a neviem o tom že sa to dá obísť. Má to riešiť niečo ohľadne zabezpečenia ale skôr to vidím na postranné úmysly.

https://trends.google.com/trends/explore?date=all&q=windows%20without%20microsoft%20account
S príchodom W8 prišiel podľa toho grafu výraznejší záujem o túto záležitosť a ďalší veľký nárast s príchodom W11. Prečo nie aj W10? Možno ľudia nechcú MS účet v rámci vyslovene zlých OS :-D

MS ucet mam uz ani nevim kolik let, nevadi mi ho do woken zadat, stejne jde nastavit ze se budou prihlasovat automaticky a nebudu muset zadavat heslo ani pin atd. To same plati pro W10 i W11. A pro obe plati ze jde mit i instalaci jen s lokalnim uctem (s trochou domlouvani, u W11 udelat instalacku Rufusem), ale ono je to uplne fuk - a pokud mam MS ucet, aspon se mi syncnou nejake ty nainstalovane kraviny z MS store jako whatsapp a pod. (nebo by se aspon meli, teda...)

Windows 10 stejnak budou končit 2025 pokut budeš chtít přejit na Windows 10 na Windows 11 tak to jde i když nemáš podporovaní TPM a UEFI / podpora funkce Secure Boot dneska to jde obejit i když se chce účet jde obejit na Windows 10 na home i pro ale na Windows 11 už to nejde obejit ten účet počítač bez připojeni internetu tě půjde spustit nemá to žádný bliv na chot systému.

Sorry, ale furt sem píšeš nějaké blbosti, pak se divíš, že ti furt cpu mínusy.

Tvůj komentář: "Já mám Windows 7, ale ty si dej Windows 11, protože já o tom nic nevim, ale Windows 10 byl nejhorší systém."

Jako vážně? ::)

Je pravda, že teď dva roky před koncem podpory Windows 10 je instalovat, je trochu na pováženou. Ale pořád pro to existují dobré důvody, jako že uživatel nechce řešit problémy Windows 11, dělat Microsoftu betatestera a raději bude 2 roky bezproblémově pracovat ve Windows 10, které už jsou docela dodělané a potom to přeinstaluje.

Tím neříkám, že Windows 11 nemá v žádném případě instalovat, ale prostě je to uživateli na zvážení. Já sám provozuju, jak Windows 10, tak Windows 11 a zatímco v desítkách to funguje bezproblémově, v jedenáctkách člověk občas na problémek narazí. Používat se to dá, ale rozhodně jsou v tuto chvíli desítky vyladěnějším systémem. Proto říkám domu jedenáctky může nějak tak být, zvlášť když je uživatel líný to chtít za dva roky reinstalovat, do pracovního PC rozhodně ještě zůstat na desítkách.

-----

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-set-up-windows-10-with-a-local-account

-----

Osobně mi MS účet nijak nevadí a používám ho. Holt musí být při instalaci člověk na internetu, jinak jsem si rozdílů nevšimnul. Ale není problém a já to tak i dělám, že při instalaci nahodim lokální účet a když vím, že je vše ok, tak to potom přihlásím dodatečně. Nějak se mi tento postup osvědčil, ale tím neříkám, že to nejde rovnou s MS účtem.

-----

TPM2 - musí být až u Windows 11. Oficiálně to bez něj nejde a dokonce to nejde ani s nim, pokud není podporovaný procesor. Je potřeba minimálně Coffee Lake nebo Ryzen 2, přitom TPM2 byl už na Skylaku a myslim, že i na prvním Ryzenu. Na těchto starších procesorech se teda používá upravená instalačka, pak to funguje také.

Je pravda, že teď dva roky před koncem podpory Windows 10 je instalovat, je trochu na pováženou. Ale pořád pro to existují dobré důvody, jako že uživatel nechce řešit problémy Windows 11, dělat Microsoftu betatestera a raději bude 2 roky bezproblémově pracovat ve Windows 10, které už jsou docela dodělané a potom to přeinstaluje.

Vidím to rovnako. Windows používam 20 rokov a z mojej skúsenosti je na trhu vždy jeden OS s podporou ktorý sa dá používať. Bol to XP, potom W7, teraz používam posledný W10 a potom budem používať W12 ktorý sa odhaduje že príde v priebehu 2024 čiže presne sa to bude križovať s koncom W10. Nepoužívam W11, mám len základnú skúsenosť a nehovorím že je to zlý OS. Je použiteľný ale ľudia sa dosť sťažovali a vlastne je to OS ktorý nemal existovať pretože W10 je posledný Windows. Kdežto W12 už nebude priamy následník posledného Windowsu tak snáď sa podarí.

souhlasím, ale tady jsem trochu pesimista, což je u m$ produktů asi pochopitelné.
win11 původně neměly přijít, ale na další servicepack jim to příšlo až příliš mnoho barevných změn. přidávají další omezení práv, pro uživatele řešení nových nekompatibilit.

win12 nebudou založeny na 1000x flikovaném starém jádru w7/8/9/..., takže jako u novinky půjde spolehlivě o nepovedenou verzi.
šťastným číslem (pokud tomu u m$ jde vůbec říkat) budou až win13.

šťastným číslem (pokud tomu u m$ jde vůbec říkat) budou až win13

Jakože ty už budou kvalitním systémem od začátku, protože budou postavené na linuxovém jádře? :-)

Každé Windows stály na začátku za prd, ale časem je MS vylepšil tak, že to bylo použitelné. Má to teda dvě výjimky a to WinME a Vista, tam to MS vzdal dřív než to mohli vývojáři dodělat.

Win11 jsou jen zase o něco víc vymalované Win10, podobně to bylo s Win8.1, .... Akorát tam jsou ještě neodchytané bugy tam, kde to předělali, do dvou let to bude ok. Jsem optimista. ;-)

Winux 13 bude revolučná záležitosť. Najlepší systém je len tak dobrý ako užívateľ ktorý ho ovláda čiže ak na to pozrieme štýlom https://www.youtube.com/watch?v=o_XaJdDqQA0
Toto je čistokrvná pravda ktorá bola kedysi každodennou realitou v rámci môjho systému. Len mizivé percento problémov pochádzalo zo strany OS. Takmer vždy som ja sám spôsobil vlastnou blbosťou problém. Ale kto to mal inakšie? Ten pocit keď pred 15 rokmi som stiahol niečo za účelom šetrenia, vypol som celý AV, povolil výnimky a neviem čo všetko a potom som sa ešte čudoval že sa niečo stalo. Chcem týmto hlavne povedať že OS od firmy MS nie sú až tak zlé(po stránke funkčnosti).

Teď už vysloveně lžeš! Něco jiného je, když se vyjadřuješ k věcem, které neznáš, ale nelži prosím!
-
Ve svém komentáři píšeš, že máš Win7, ale víš, že Win10 jsou horší než Win11.
-
Já proti tomu píšu, že mám nainstalované Win10 i Win11, tudíž narozdíl od tebe srovnávám z vlastní zkušenosti a znalostí.

Ne, nemám důvod. Používám Win7. Měl jsem nainstalované i Win 10 a 11, ale se sedmičkama nemám problém.
Když opravuju někomu PC, tak vím, jaké jsou Win 10 a 11 a jaký bývá problém se staršíma periferiema, tak neříkej, že lžu!!! Jinak Win 11 se mně zdál celkem v pohodě, ale nebudu měnit něco, co funguje rak jak potřebuju a bez problémů.