Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Nevidi novy wifi router

Dobry den, zakupil som si novy wifi router rt-ax55. Problem je ze jedno z mojich PC Lenovo a540 aio, nevie najst môj wifi router.
Vsetky ostatne smartfony, tablety, ntb atd. S tym absolutne ziadny problem nemaju.
Skusil som uz aj nainstalovat uplne novy win 10, so vsetkymi ovladacmi no ziaden uspech, podotykam ze PC ostatne wifi v okoli zobrazi bez problemov, len tu moju nie...
Skusal som uz aj rozne nastavenia routru, kedze predpokladam ze problem bude s novym routrom, kedze ostatne wifi vidi... s heslom bez hesla... PC wifi vobec nezobrazi v ponuke... Pc je od routru asi 10metrov kde ostatne zariadenia maju skoroplny signal... No skusal som aj blizsie a takisto nic...
Pre uplnost posielam model wifi karty a nastavenia routru.
Realtek RTL8723AU Wiraless lan 802.1n
Vdaka

aha, vysílací kanál "1" tam je. jen bys potřeboval ověřit příjem v místě toho stoláku, jak je zarušeno od okolí:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

nejdřív jsi měl zatrženo jakési "povolit chytré připojení", na druhém screenu už naštěstí vypnuto, ale i tak nepomohlo.

jinak ty nečitelné fotky z mobilu nemají velký smysl.

Realtek RTL8723AU ... 802.1n

napsal jsi sem typ brouka, ale ne co je to za adaptér.
kolik db to má anténu, nebo co je to za model? nemá to antény schované za plechovou bednou? není to usb pidikrám bez antény, co chytá poničený signál přes 3 zdi?

ty máš své herní dělo připojené přes stupidní wifi-n?
doteď jsi nedokázal napsat, co to za adaptér - jestli integrovaný na základní desce v nějakém lenovu? aha, jsem slepý: "Lenovo a540 aio"
1) tento pc bude mít plastový zadní kryt a pod ním wifi modul s interní drátovou anténou - nelezl do toho někdy někdo?

2) jenže správce zařízení píše usb typ:
jestli jsi sám zapojil nějaký usb wifi adaptér, tak snad vidíš jestli je schovaný uvnitř pc, zastíněný bednou, proto nic nepřijímá - viz ten tvůj screen z inssideru.

3) z popisu toho krámu:

Síť: WI-FI (11ac, 1x1), Bluetooth 4.0

čili uvnitř měl být společný wifi/bt modul co umí wifi-ac, to nebude usb2 parodie s wifi-n. to někdo vykradl nebo je to samodomácí instalace?

edituju to už asi po šesté:
jestli je to domácí instalace, začíná se vždycky driverem chipsetu.
jestli je to bazar a někdo se v tom mohl rýpat, měls to napsat.
jestli jsi do toho zastrčil náhradní usb krám bez antény, měls to napsat.

Je to All in one PC lenovo ktory ma integrovanu kartu wifi, neliezol donho nik, pc prijma vsetky wifi signali okolo len ten moj nie, resp ak nabootujem z ubuntu tak internet ide cez wifi ako ma.
Tento postup s ovladacmi som skusil, ziadne zmena wifi signal z inych routrov aj mojho stareho prijma v pohode, z noveho uz nie.

"WI-FI (11ac, 1x1), Bluetooth 4.0" - kde je ve správci zařízení tato karta, která má být součástí Lenovo a540 aio? těchto aio je víc modelů, konkrétní neuvádíš, toto jsem našel já.
jaktože má tvoje wifikarta v názvu usb2, a jen starý wifi-n?
jaktože inssider nevidí ani obvyklé rušení od sousedů, respektive je na úrovni -100db, a nevidí ani tvůj router cos měl na kanálech 1-2?

Ten PC mam uz dlhsie v stave ako je par rokov..., kupil som ho nie koli krase.
wifi stale slapala bez vypadkov, ak zapnem iny starsi router slape aj teraz, wifi signal od susedov chytam takisto bez problemov.
Pri nabootovani z Linuxu, je wifi siet z noveho routru vidno a slape bez problemov.
No ked nabootujem z win10, pc novy router nevidi, stary vidi bez problemov...
Normalne by som si myslel ze to bude nieco z win10 pripadne s ovladacom sietovky nie v poriadku, no preco potom vidi stary router bez problemov, aj internet funguje ako ma...

neodpovědil jsi na žádnou otázku, opakovaně položené třeba tu:

lední brtník @pablito, 23.07.2023 22:22

do té doby buď tak laskav a to "nepsat nic" vztáhni nejdřív na sebe. místo kádrování druhých je lepší se nejdřív starat, co děláš blbě ty sám.

napíšu to úplně pomalu:
nemáš v některém usb konektoru zastrčený mini usb adaptér?
dokážeš opsat přesný model toho pc, ať se dá dohledat specifikace?

Pokud plati tvoje tvrzeni

Je to All in one PC lenovo ktory ma integrovanu kartu wifi,

a dosavadni troubleshooting nepomohl (reinstalace ovladace wifi nepomohla),
pak by ti standartni servisak poradil : vymente vyjmutelnou integrovanou wifi kartu a
nahradte ji stejnym modelem
(vypada to nejak takto https://10-0-0-0-1.org/wp-content/uploads/2019/10/best-latop2.jpg)
Pokud integrovana wifi karta neni vyjmutelna a je napajena na motherboardu,
pak ti zbyva jenom zakoupit nejakou externi usb wifi kartu.
https://duckduckgo.com/?q=usb+wifi+adapter&hps=1&atb=v368-1&iax=images&ia=images
Vyssi cena zpravidla odpovida vyssi kvalite