Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova SSD disku po formátu

zdravím,
omylem jsem sformátoval disk :x: který je poměrně důležitý. Je možnost nějak zachránit data ? Uvažuji o DataRecovery anebo Recuva. Nebo máte někdo zkušenost s domácí záchranou disku jiným sw ?
Moc děkuji

Samo že je po formátování "prázdný" :-) Ale původná data nejsou smazána a po obnově formátování (včetně oddílů a FS) se "objeví". Vtip je v tom, to formátování PŘESNĚ sakumprask obnovit, takže možná ten klon je vhodný a musí být skutečně 1:1 (lze pak zkusit několik programů, vždy na novém klonu). Klonovat se musí "disk" po sektorech (1:1).

díky, zkusím ten GetDataBack.
Sformátovaný disk který chci zachránit je 1T a mám jeden čistý, taky 1T který bych chtěl použít na uložení záchrany. Na systémový, W10 nainstaluji GetDataBack, mám si dát pozor na něco co by na mě případně mohlo vybafnout ? Jedna komplikace je že neumím anglicky, snad to nějak zvládnu..

hlavne to neobnovuj.

pouzival jsem vzdycky "testdisk", ma odpudive textove ovladani, ale nekolikrat zafungoval.
jestli aspon nectes anglicky a diskove pojmy ti nic nerikaji, nebude se ti libit.

v tom pripade hledej nekoho, kdo uz to delal.

Jsou tam faktury v PDF, txt, JPG a nějaké zaplacené instalační soubory. Nějaké zálohy mám, ale nejnověší ne.
zkusil jsem testdisk, říká že struktura je vpořádku ale data žádná. dr-xr-xr-x 0 0 0
vypadá to že jsem přišel o data 3-[

chce to testovat na kigstonech, zahazovaci shity a400 z supliku.
strcit ho pres usb do pc, pokud nema zadna data nejaka tam nakopirovat - a vytahnout bez odpojeni, treba 2x po sobe, at to zacne psat pri pripojeni chyby.

nebo kingston s daty umyslne zformatovat - jako to delaji lidi, co si neumi srozumitelne pojmenovat disky.
co to pak nabidne k obnove...