Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova SSD disku po formátu

zdravím,
omylem jsem sformátoval disk :x: který je poměrně důležitý. Je možnost nějak zachránit data ? Uvažuji o DataRecovery anebo Recuva. Nebo máte někdo zkušenost s domácí záchranou disku jiným sw ?
Moc děkuji

chce to testovat na kigstonech, zahazovaci shity a400 z supliku.
strcit ho pres usb do pc, pokud nema zadna data nejaka tam nakopirovat - a vytahnout bez odpojeni, treba 2x po sobe, at to zacne psat pri pripojeni chyby.

nebo kingston s daty umyslne zformatovat - jako to delaji lidi, co si neumi srozumitelne pojmenovat disky.
co to pak nabidne k obnove...