Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPSka k serveru

K staršiemu serveru HP ProLiant DL360p G8 tejto konfigurácii:
2x Intel XEON E5-2660
DDR3 (8x8GB)
4x300GB SAS HDD
by som potreboval nejakú UPSku. Nič špeciálne, stačí keď to podrží server 5 minút (možno by stačili aj 3 minútky) a potom ho vypne. Na serveri beží pokladničný+skladový SW a nič iné. Niečo, čo najlacnejšie. Nejaká rada? Úprimne, nemám odhad akú má server spotrebu. Vďaka.

Pod Eaton 5P bych nešel, případně Schneider (APC) něco z řady Smart. Kapacita minimálně těch 1000VA, spíše bych se klonil k 1500VA.

Změř si spotřebu (stačí běžný zásuvkový wattmetr, ale pozor, pokud má server 2xPSU, zapoj na měření jen jeden) a čas potřebný k shutdownu, s ohledem na stáří serveru to bude asi docela "zajímavé". Pokud tam jsou Windows, počítej třeba i s variantou instalace updatů (nebo to musíš překonfigurovat na ruční instalaci, pokud ještě nemáš)

Průměrnou možná. Jsi schopen garantovat, že ty procesory nepojedou poblíž svého maxima, které je cca 100W pro každý? Plus disky (1 kus á 30-40W), plus řadič, plus deska?
Navíc tenhle serverový děda bude mít s moderními Windows spoustu práce a tipnu si, že jen vypnout mu bude trvat tak 2-3 minuty.

Ale jak jsem psal výše, je třeba si to změřit. Já píšu to, co se běžně děje a na UPS bych nikdy nešetřil.

Pokladnicny a skladovy sw....ciastocne mam skusenosti s podobnymi sw a ten server je tam na stopro overkill na to, takze bezi na 5-10% vacsinu casu.
Nesuhlasim ani s tymi 2-3min...podla mna to moze byt kludne aj dlhsie;o).
Skus odhadnut spotrebu tohoto:
Na PDU mam:
Unifi 48port 1Gb
Unifi 2x10Gb 16p
4xDell server 1 procak 32GB RAM, 4x4TB HDD
QNAP ES1686dc 16xSSD, 2xnvme
1xMicroserver od HP (ten ma 30W v peaku inak)
A jedno HP podobne, co ma v otazke, akurat je tam 16xSSD
Aku to ma podla teba spotrebu?
Btw na tych serveroch bezi asi 25 virtualiek.

Teraz navecer 850-890W

Nakoniec som kúpil Eurocase EA620 2000VA.
Všetko pekne ide, ale neviem nijak nastaviť zasielanie email notifikácií keď vypadne napájanie.
Myslíte že je možné tam použiť aj nejaký iný SW na menežovanie UPS-ky, ak áno, ktorý by ste odporučili?

Ja pouzivam tie od vyrobcov, cize APC alebo Cyberpower (robia asi jediny upsky, ktore sa vojdu do 400mm hlbokych rackov).
Spravy mi chodia taketo potom napriklad.

Name : APC IDF1
Location : IDF1
Contact : Unknown

http://apcFDEECA
http://192.168.3.57

http://[FE80::2C0:B7FF:FEFD:EECA] (Local)
http://[]

Serial Number : ZA1708007207
Device Serial Number : AS1335237474
Date : 07/18/2023
Time : 20:38:32
Code : 0x010A

Informational - UPS: No longer on battery power.