Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FPS a Vsync - jak nastavit nebo uzamknout FPS?

Ahoj, prosím o menší vysvětlení co se týče FPS.
Ve hře mám možnosti Vsync-Enable1-Enable2.
Při vypnutí Vsync mám hru na 170FPS, ale kolísá to mezi cca 140 - 170, někdy přes 200, ale hra je taková "proměnlivá" není to "ono".
Při možnosti Enable 1 i Enable2 FPS jsou jakoby zamčené na 60. Ani víc, ani méně. Ale hra vypadá hůře.
Lze nějak uzamknout FPS nějakým programem, nebo pro vysvětlenou, proč to je tak, nebo tak?
Grafická karta je Nvidea RTX 3060 12GB.

Změna hloupého předmětu, původně: FPS
Změna hloupé kategorie, původně: Periferie
Ani není nutný měnit přezdívky unicornruzova (host)

No, chapu ze 120+ vypada lip nez locknutych 60 (at si tvrdi kdo co chce - vidis a vnimas mnohe vic nez jen 60fps). Jak ktera hra funguje je na ni, vsync by to na 60 shazovat nemel, pokud umi monitor citelne vic (aha) - ale jestli monitor umi jen 60, tak s vsync to nad 60 logicky jit nemuze.

Takze asi tak - jaky ma tazatel monitor, jakou maximalni frekvenci umi?