Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Search a vyhledávání dle data ve Win10 - vyhledá soubory o více GB než je kapacita úložiště

Prosím o radu: chtěl bych ve Win10 prostřednictvím Windows Search najít všechny soubory v složce (externím úložišti) i podsložkách, které byly změněny či vytvořeny od určitého data (abych mohl zjistit jejich velikost a pak je zkopírovat). Už jsem si myslel, že se mi to dle rad na webu a po experimentování s formátem dat povedlo: zafungovalo, když jsem do vyhledávání napsal např.

datumzměny:7.6.2022..27.7.2023 .

Chtěl jsem zjistit, jaká je velikost těchto souborů. Označil jsem je všechny přes crtl+a. A teď zajímavá věc:

Pokud vyhledávám ve Windows Search přes výše uvedené (datumzměny...) a pak všechny nalezené soubory označím přes crtl+a, mají prý 102 GB.

X

Pokud kliknu na název úložiště a vlastnosti, mělo by v něm být využito 35,8 GB.
Pokud rozkliknu úložiště a pak si přes ctrl+a označím všechny soubory na něm, je jejich zobrazená velikost 35,6 GB.
(Kapacita úložiště je 60 GB.)

Vysvětlíte mi prosím záhadu? Jak můžu spolehlivě "vyselektovat" soubory od určitého data (nejen ze složky, ale i jejích podsložek), zjistit velikost těchto souborů a pak s nimi jako s celkem pracovat, např. je kopírovat?

Díky, zkusil jsem přidat do vyhledávání "-složka" a číslo teď dává smysl. Přesto: velikost všech souborů na disku přeci nemůže být větší než kapacita disku, jak mi to vyhazovalo dřív. Potřeboval bych si být jistý správností výsledků a tohle mě trochu znejišťuje.

velikost všech souborů na disku přeci nemůže být větší než kapacita disku

To nemůže (pomineme-li kompresi), ale když spočítáš velikost souborů ve složce a přičteš k ní velikost složky (tedy opět velikost souborů v ní obsažených), tak máš najednou dvojnásobný výsledek.