Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se zapne za několik minut

Zdravím, mám jeden starší pc který má takovýto problém: když je vypnutý ze zásuvky aspoň hodinu + -, tak po zmáčknutí zapínacího tlačítka nijak nereaguje ani větráky se neroztčí, prostě nic a zapne se zhruba za 5 minut (jak kdy). poté ho musím ještě vypnout (na zdroji) a zapnout protože nic nezobrazuje. Zajímavé je, že když už jednou najede, tak funguje úplně bez problémů. Aji se normálně zapíná, dokud není nějakou dobu odpojený od sítě.

základní deska msi z370 pc pro, procesor i5 8600, 8gb ram ddr4, grafika gigabyte gtx 980ti, zdroj je akasa ak-p600ag8 600w, zkoušel jsem i 1stcool golden worker 90+ 500w a pak ještě nějaký 550w z jiného pc a stále stejný problém... Dále jsem zkusil odpojit vše až na nejnutnější kabely abych vyloučil nějaký zkrat, zapnout pc bez tlačítka, zkontroloval piny na cpu, zapnout pc bez grafiky, bez ram a různé kombinace... :D Taky jsem updatoval bios

Už mě fakt nenapadá co ještě zkusit. Na internetu toho taky moc nenacházím. Bude základní deska prostě vadná? Případně jak zjistit co může být špatně?

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

flashovani biosu znamena cmos reset.
kdyz nepomohl, je jeste slaba nadeje ze si nerozumi s nejakou pci/pcie kartou.
uvadis jen externi grafiku: zkus ji vytahnout, jestli se to normalne zapne.
ramky nejsou zadna smes, je to jeden typ?

kdyz nic nepomuze, hledat v bazaru co maji stejneho / lepsiho.