Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čierna obrazovka, zapina sa windows od znova

Zdravim,

Mam vatši problem, počas hrania sa mi min. raz denne stava, že vypne vše a zapne sa PC odznová
Mam veľky pocit, že buď grafika je zla alebo moje AIO nestiha ochladzovať CPU, žiaľ ked mam zapnuty monitor teploty tak počitač sa vtedy nevipne, max teploty čo som odskotroloval tak
cpu na 80 stupnov
GPU na 78 stupnov

hravam ťažko procesorove hry ale pc by to malo v poho zvladnut
hry: Valorant, League of legends, CSGO, Genshin, xenoverse 2, hunter, GTA V

PC specs:
Ryzen 5600x
asus tuf gaming b550m
chladic AIO 240 cougar aqua
evga gtx 1080 ftw
ddr4 16gb 4x sticks 3200mhz ram
evga 750w 80+ gold psu

skor ako zmenim chladic alebo vymenim grafiku chcem nazor od vas

80 je při defaultu i na vodníka úplně parádní teplota. Záleží na nastavení. U těhle procesorů je nejhorší, že když od nich člověk chce trochu výkonu, tak maj 90°C a sebelepší chladič s tím nic neudělá. Špatně předávaj teplo.

jestli jsi grafiku nekupoval sám v krámě, ale z druhé ruky (bazar, inzerát), je určitě po letité těžbě. těžko říct, jak se to na ní podepsalo.

žiaľ ked mam zapnuty monitor teploty tak počitač sa vtedy nevypne

no tak ho měj zapnutý pořád - třeba hwmonitor apod.
teploty ti zatím neukazují na chladič, tak ho nech na pokoji.

udělej kontrolu disku, že po těch pádech nemáš poškozený souborový systém.
můžeš spustit i nirsoft bsod viewer, ale u černých obrazovek asi žádný záznam nezbude.
nic nepíšeš jestli to dělá od začátku instalace systému, ani o postupu instalace ovladačů (základní deska, pak grafika), takže nemám iluze.

nebo někdo vymění jednu grafiku za jinou: průser bývá, pokud se mění výrobce chipu (amd <--> nvidia) a uživatel důsledně neodstraní zbytky starých ovladačů.

robi to od kedy som miesto gtx 1050 ti dal 1080tku do pc
grafika moja vlastna kupovana este v 2019 ale bol a v inom pc kde sa robilo na programoch CAD
disky nemaju ziadny zaznam, poskodene subory som nenasiel, este skusim nieco, mam pocit ze to je procesorom, ze vodny chladic nestiha chladit, chladic je stary 2,5 roka, voda cirkuluje dam vediet do zajtra

ovladačom to nebude ano menil som grafiku ale 1050 ti za 1080
menil som aj procak z 2400g na 5600x

po malych testech som zistil ze, max teplota procaku je 100% využiti je 67stupnov, ale grafika bola bez zataže
pri grafike bez zataže procaku je teplota 82
ak su oba na 100% tak teplota procaku je 78,1 a grafika ma stalych 82

tento problem s počitačom mam vyšše 2 mesiace, problem je, že to vypne denne max raz nie viackrat, ak mi padne nazačiatku, tak už do konca dna to neurobi
uložiskom to neni, menil som ho

ešte nejaky subor alebo test ktory vas napada?

Podľa popisu by som to tipoval na grafiku alebo zdroj. Ak si vylúčil grafiku, tak možno ten zdroj.
Ešte by bolo dobré odsledovať či to vypnutie je úplne náhodné alebo vzniká len v určitej situácii/aplikácii.. teplote. Pozri aj záznamy v eventlogu, môže tam byť chyba alebo aj vynútený reštart.

Opraveno, nakoniec to bola Graficka karta, otvoril som ju a nasiel som praskninu na pcb
kde ked sa dotklo nieco tak skratovalo grafiku,prasklinu som hned opravil aspon dufam ze to bolo ono ale zatial som dnes bez problemov
psu som otestoval a je fajn