Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird - naklonování účtu z jednoho serveru na druhý

Dobrý den,

Potřeboval bych překopírovat maily z jednoho webhostingu na druhý. Vytvořil jsem tam teda totožný mail a přihlásil se k oběma přes Thunderbird.

Problém je, že to musím kopírovat ručně, což by ani nevadilo, ale nelze označit více složek najednou, takže pokud je jich tam hodně, je to zdlouhavá práce.

Proto se chci zeptat, jestli existuje nějaký jednodušší způsob. A hlavně, jak je vzájemně aktualizuji, pokud jsem je už překopíroval, ale přišli nějaké další maily?

Prosím o radu,

Děkuji

..ale nelze označit více složek najednou...je jich tam hodně...

Tak si všetky emaily a aj všetky zložky v pôvodnom účte zjednoťte pod jeden jediný priečinok s názvom napr: PRENOS a ten prekopirujte na ten druhý webhosting. Samozrejme Thunderbird musí mať IMAP prístup aspoň k tomu druhému (novému) webhostingu.

To pochopitelně má. Jen mně spíš nedává smysl, pak nelze označit všechny. Navíc to nemůžu ani ručně přetáhnout, protože to přesune, nepřekopíruje.

A IMAP pochopitelně mám. Jen se v tom nechci hrabat, protože to vesměs nejsou přímo moje maily, chci je pouze překopírovat. (ale díky za dobrý nápad)

Každopádně, spíš by mně zajímalo, jak to jednoduše aktualizuji. Pokud to budu přesouvat, tak je to jasné, ale co když to budu kopírovat. Jak jednoduše zjistím, kde se objevilo něco nového?

Děkuji

První webhosting (WEBGLOBE) přímo nabízí možnost přímo ty maily importovat, což je přesně to, co potřebuji, ale v opačném směru.

Druhý webhosting (ACTIVE24) nabízí spoustu služeb zdarma čistě součástí zaplaceného programu + téměř nonstop online chat. Ale na tohle mně přímo řekli, že to nedělají a odkázali mě na tento postup.