Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AXAGON PCEU-232VLS prý kolize s nějakým hardware.

Ahojte. Zakoupila jsem tento řadič AXAGON PCEU-232VLS. V počítači mám desku Gigabyte ga-h81m-s2h. 16GB Ram, grafika GT 630 je v pciex16 slotu. Pod ní jsou dva pciex1 sloty. Do toho nejnižšího jsem dala tento řadič. Nejede. Vyhodilo mi to hlášku s chybou 10 kde o tom na webu axagonu píšou, že jde o kolizi s jiným hardware. provedla jsem vše, co na tom webu píšou. Bezúspěšně. Je nějaká cesta jak tento řadič rozjet?

Řešení:

Nemusí ten USB3 Controller být vadný. Zkoušela to na dvou deskách od Gigabyte, ty jsou tvé oblíbené. Akorát už jsem ti psal, že mají spoustu bugů. ;-)

---

Třeba to opravdu na starších Gigabyte deskách neběhá, možné je všechno, i to, že tazatelka dostala vadný kus. Takže se shodnem v tom, ať to zkusí reklamovat. (Pokud to nekupovala na CZC, kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší. Edit: odkaz vede na Alzu, takže jo asi nejlépe vyreklamovat, nejspíš to taky neodzkouší, ale pošlou jí nový kus, bude pak vědět víc, jestli bude běhat či ne.)

Oba PCIe x1 sloty bys měla mít rovnocenné, takže nepojede-li to v tom spodním, nepojede to ani v tom druhém.

Zkouknul jsem všechno, co šlo, ale ničeho kloudného jsem se nedobral.

Mělo by to fungovat.

Jedna věc mě napadla: na desce máš přídavný USB3 řadič VIA VL805, ta Axagon karta je také postavena na VIA VL805. Třeba se ty dva stejné kontrolory vedle sebe nesnesou.

Zkus vlézt do BIOSu a v Peripherals nastavit volbu Onboard USB3.0 Controller na DISABLED.

Pozor, vypne to ty konektory, které nejsou z chipsetu, ale z toho řadiče VIA. Měly by to být 4 porty vzadu, ale nepíšou v manuálu které.

Tím by se ukázalo, jestli je to to, co způsobuje problém.

Pak by se dalo ještě pohrát s volbou "USB Support: Disabled, Full Initial, Partial Initial" v BIOS Features, ale chtělo by to mít u sebe PS2 klávesnici, aby jsi si náhodou neznefunkčnila vstup do BIOSu.

---
Jinak ten AXAGON PCEU-232VLS provozuju na AMD platformě (B550) a tam to funguje OK.

Nevadí, vyřešila jsi to dobře, jak to šlo :-) Mám obavy, že pokud to nefunguje ani v jiném PC, tak ten řadič bude prostě vadný. Jednoznačně bych ho reklamoval. Ne vše nové musí být vždy 100% v pořádku. Jaký máš systém? Pro Win 7 ještě potřebuješ ovladače. Novější systémy je mají v sobě. Pokud je vše správně zapojené, neměl by být problém. Napájení ze zdroje máš zapojené? Jestli ano, tak to reklamuj.

Nemusí ten USB3 Controller být vadný. Zkoušela to na dvou deskách od Gigabyte, ty jsou tvé oblíbené. Akorát už jsem ti psal, že mají spoustu bugů. ;-)

---

Třeba to opravdu na starších Gigabyte deskách neběhá, možné je všechno, i to, že tazatelka dostala vadný kus. Takže se shodnem v tom, ať to zkusí reklamovat. (Pokud to nekupovala na CZC, kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší. Edit: odkaz vede na Alzu, takže jo asi nejlépe vyreklamovat, nejspíš to taky neodzkouší, ale pošlou jí nový kus, bude pak vědět víc, jestli bude běhat či ne.)

To se bavíš o sérii možná tak před deseti, patnácti lety. Gigabyte je dneska úplně jinde.

kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší.

To si cucáš taky z prstu, že? Proč neříkáš (nepíšeš) o něčem, co znáš na vlastní kůži? Ty jen píšeš "jedna paní povídala" a snad si naivně myslíš, že to tak funguje a dělá to každý...

ovšem zrejme si pletieš VIA Technologies,ktorá už de facto zanikla a bola autorom čipsetov VIA VPx,MVP3,VT266/KT/VT893pro a podobných pre Intel,AMD,Cyrix,Transmeta,procesorov VIA Eden a spol ,autorom parodii na USB2.x a firewire mikrokontroléry a novšou VIA Labs alias VLI/VLSI,spoločné majú len podobný názov,ale inak ich nič nespája,VLI dnes vyrába mikrokontroléry pre SaS,SATA,USB 3.x/4,thunderbolt 2/3/4 a spol....

Děkuji všem za pomoc a za to, co jste tady napsali. Vše jsem si tak nějak poskládala dohromady a rozhodla se zajít za známým, který má sice taky procesory intel ale jiny HP základní desky. Kartu jsem mu dala ať jí otestuje. Karta fungovala na první dobrou a excelentně. Takže je v pořádku. Hold mám smůlu, že jsem se na Alze nezeptala, jestli bude fungovat v mých deskách Gigabyte které mám já. Reklamace tedy nepřichází v úvahu. A popravdě mě ani ve snu nenapadlo, že k něčemu podobnému může vůbec dojít.

slušný člověk nikdy v alze nenakupuje (6 z 5 brtníků).
já sice nevěřím že je řadič vadný, ale může jít o nějakou nekompatibilitu/konflikt hw a tady chybí informace o dalším hw.
vem si kolik hodin jsi tím ztratila - prostě tu kartu nechat v šuplíku a strčit místo ní normální typ.

tak jsem vzala napájení z redukce molex-sata

ty redukce molex od noname výrobců (z alzy) stojí za vyliž..., příliš lehko jdoucí molexy minišroubovákem deformuju, ať získají kontakt.
ale tomu neodpovídá hláška o hw konfliktu.
no a strčil bych tam normální řadič, odkaz máš. a používá sata napájení, zbavíš se molexu.

Hmm, takže to tak skutečně bylo, trochu jsem se toho obával. Ani v Alze by nevěděli, že to na Gigabyte deskách nepoběží. Pořád by to šlo vrátit do 14 dni bez udání důvodu, pokud teda ještě 14 dní od nákupu neuběhlo.
POUČENÍ: Nebrat základní desky od Gigabyte, ta firma fakt neumí udělat slušnou základní desku!

Konflikt hw je v dnešní době nevídaný. Pro všechno je tolik prostoru, a vše se má samo nakonfigurovat tak, aby k tomu nedocházelo. To měl být jeden z hlavních výdobytků PCI (oproti ISA, což byly jen nastavené piny procesoru na kterých byly sběrnice). Občas vzpomínám na doby, kdy jsem konfiguroval stará PC, jakou dalo práci najít správnou konfiguraci karet, která se nastavovala jumperama. Nejvíc zlobila dvojice zvukovka-síťovka, protože obě si brousily zuby na stejnou adresu a stejné přerušení. Potom sériové a paralelní porty, ale to bývalo bez problémů, to chtělo jen správně nastavit, aby nechtěly stejnou adresu (čili člověk musel mít nějaký papír, kde bylo, co ty jumpery dělaji, novější desky to měly na sobě natištěné). Ale to všechno jsou věci, na které člověk dneska vůbec nemusí myslet. Dobrý způsob, jak ve starém počítači mít dva nebo tři monitory byl právě opatřit si (druhou nebo i třetí) grafiku do PCI. Ty nebyly v konfliktu nikdy. Vůbec se mi konflikt hw zdá jako nemožný. Ale zase tolik se v počítačích poslední roky nehrabu, tak mě třeba někdo znalejší může vyvést z omylu.

Ještě zkuste strčit do dlouhého slotu, pokud jste to už nezkoušela. Ta deska moc slotů nemá.

Tyhle katrty mám asi tři (z různých obchodů), protože jsem se vždy nechal zlákat obrázkem, jak deska končí hned u konce sběrnice - to potřebuju, protože hned vedle PCI-ex1 mám chladič severního můstku, tak se tam žádná normální karta nevejde (musela by končit nejdál s ohrádkou toho slotu, centimetr od kontaktů je už moc). Tímto jsem chtěl ten slot využít (a zároveň si přidat nejaký ten port USB3), ale skutečná karta byla větší a nevešla se. Ani nevím, jestli jsem tam nakonec něco umístil.

Ještě je možné vrátit ve 14 denní lhůtě, ta je právě přesně kvůli tomu. Alza s tím nikdy nedělal nějaké problémy. Na druhou stranu při té ceně to asi nemá cenu řešit, prostě dáte do jiného počítače.

Přesně tak. Kartu si nechám. Spíš to vidím tak, že vyměním základní desky když na ten Gigabyte tu nepadl ani jeden kladný poznatek a sama vidím, že ty negativní názory asi plynou ze zkušeností které jsou vesměs oprávněné. ISA sloty nemůžu pamatovat. Když končily tak v té době jsem se asi narodila nicméně známý, který obdivuje můj zápal a nadšení pro počítače :-D , mi o nich pořád vypráví a pár kusů mi ukázal. Poslouchám ho ale nezajímá mě to a někdy i se*e. Ale jsem potichu. Hrabe se v komplech déle jak já a nejednou byl právě on mojí záchranou. Proto si to u něj nechci pokazit. ;-) Děkuji všem za dovedení mé osoby k dalšímu poznání. Mějte se báječně parchanti moji :-) a uzavírám toto jako vyřešené.
RedMax I send you a big thanks. :-*