Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AXAGON PCEU-232VLS prý kolize s nějakým hardware.

Ahojte. Zakoupila jsem tento řadič AXAGON PCEU-232VLS. V počítači mám desku Gigabyte ga-h81m-s2h. 16GB Ram, grafika GT 630 je v pciex16 slotu. Pod ní jsou dva pciex1 sloty. Do toho nejnižšího jsem dala tento řadič. Nejede. Vyhodilo mi to hlášku s chybou 10 kde o tom na webu axagonu píšou, že jde o kolizi s jiným hardware. provedla jsem vše, co na tom webu píšou. Bezúspěšně. Je nějaká cesta jak tento řadič rozjet?

Řešení:

Nemusí ten USB3 Controller být vadný. Zkoušela to na dvou deskách od Gigabyte, ty jsou tvé oblíbené. Akorát už jsem ti psal, že mají spoustu bugů. ;-)

---

Třeba to opravdu na starších Gigabyte deskách neběhá, možné je všechno, i to, že tazatelka dostala vadný kus. Takže se shodnem v tom, ať to zkusí reklamovat. (Pokud to nekupovala na CZC, kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší. Edit: odkaz vede na Alzu, takže jo asi nejlépe vyreklamovat, nejspíš to taky neodzkouší, ale pošlou jí nový kus, bude pak vědět víc, jestli bude běhat či ne.)

Oba PCIe x1 sloty bys měla mít rovnocenné, takže nepojede-li to v tom spodním, nepojede to ani v tom druhém.

Zkouknul jsem všechno, co šlo, ale ničeho kloudného jsem se nedobral.

Mělo by to fungovat.

Jedna věc mě napadla: na desce máš přídavný USB3 řadič VIA VL805, ta Axagon karta je také postavena na VIA VL805. Třeba se ty dva stejné kontrolory vedle sebe nesnesou.

Zkus vlézt do BIOSu a v Peripherals nastavit volbu Onboard USB3.0 Controller na DISABLED.

Pozor, vypne to ty konektory, které nejsou z chipsetu, ale z toho řadiče VIA. Měly by to být 4 porty vzadu, ale nepíšou v manuálu které.

Tím by se ukázalo, jestli je to to, co způsobuje problém.

Pak by se dalo ještě pohrát s volbou "USB Support: Disabled, Full Initial, Partial Initial" v BIOS Features, ale chtělo by to mít u sebe PS2 klávesnici, aby jsi si náhodou neznefunkčnila vstup do BIOSu.

---
Jinak ten AXAGON PCEU-232VLS provozuju na AMD platformě (B550) a tam to funguje OK.

Nevadí, vyřešila jsi to dobře, jak to šlo :-) Mám obavy, že pokud to nefunguje ani v jiném PC, tak ten řadič bude prostě vadný. Jednoznačně bych ho reklamoval. Ne vše nové musí být vždy 100% v pořádku. Jaký máš systém? Pro Win 7 ještě potřebuješ ovladače. Novější systémy je mají v sobě. Pokud je vše správně zapojené, neměl by být problém. Napájení ze zdroje máš zapojené? Jestli ano, tak to reklamuj.

Nemusí ten USB3 Controller být vadný. Zkoušela to na dvou deskách od Gigabyte, ty jsou tvé oblíbené. Akorát už jsem ti psal, že mají spoustu bugů. ;-)

---

Třeba to opravdu na starších Gigabyte deskách neběhá, možné je všechno, i to, že tazatelka dostala vadný kus. Takže se shodnem v tom, ať to zkusí reklamovat. (Pokud to nekupovala na CZC, kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší. Edit: odkaz vede na Alzu, takže jo asi nejlépe vyreklamovat, nejspíš to taky neodzkouší, ale pošlou jí nový kus, bude pak vědět víc, jestli bude běhat či ne.)

To se bavíš o sérii možná tak před deseti, patnácti lety. Gigabyte je dneska úplně jinde.

kde reklamace probíhají stylem, převezmeme a za 30 dní vrátíme s tím, že výrobek je v pořádku a nikdo to doopravdy neodzkouší.

To si cucáš taky z prstu, že? Proč neříkáš (nepíšeš) o něčem, co znáš na vlastní kůži? Ty jen píšeš "jedna paní povídala" a snad si naivně myslíš, že to tak funguje a dělá to každý...