Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výpadky připojení a výmluvy ISP

Ahojte, mám u rodičů na vesnici jednoho místního poskytovatele. Na střeše mají nějakou starou Ubiqiti anténu a mají časté výpadky internetu a pomalou rychlost.
Poskytovatel se cuká, že oni mají všechno v pořádku a takové a že mám udělat příkaz tracert a poté zapnout příkaz ping na všechny ty jednotlivé body a poté zkontrolovat průměrnou odezvu a ztrátu.

Statistika na tu anténu na střeše mi vyšla:
Statistika ping pro 192.168.1.20:
Pakety: Odeslané = 119699, Přijaté = 119699, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 56ms, Průměr = 0ms
Control-C
^C

A statistika na hned další bod mi vyšla s průměrnou odezvou 43ms a ztrátou 7%.

Když jsem toto poslal technikovi, tak mě začal ignorovat a už se mi nikdy nikdo neozval.

Co se dá dělat v takové situaci? Ve vesnici je akorát 2 Mbps ADSL, mobilní signál je až za kopcem, tady ho nechytnu ani na venkovní směrový modem, to jsme zkoušeli. Děkuji

Řešení:

Tak dočasně vyřešeno - poslal jsem emailem žádost o OKU kód a do 5 minut mi volal majitel, že co se děje a tak podobně. Přenastavil nějak ten přijímač na vysílači a vyřešil to.
Smutné, že je to nezajímá až do doby odchodu klienta... přitom se ani nezvedl ze židle.

Za pokus by to stálo, díky. Jen se tedy bojím, jak by to dopadlo, sousedé počítač většinou ani nemají, většina má stále pevnou linku a volají takto. Když už ho mají, tak fungují ve stylu, že si přečtou email na počítači někde z popelnice a na to jim ten internet stačí. Bohužel to padá i u nich, právě jsem si to ověřil, je to úplně to stejné.