Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde mám sehnat ovladače na základní desku

Chci si reinstalovat windows a už ani nevím jak jsem řešil tou dobou ovladače. Po instalaci windows blokuju windows update, a na strance vyrobce neni ovladac na chipset k dispozici.
https://rog.asus.com/us/desktops/mid-tower/rog-strix-ga15-g15-series/helpdesk_download/
Zakladni deska je tak mala, ze nemuzu sundat, grafiku, je to tam narvany vsechno na tesno a napis desky bude za ni. V Biosu ani pres prikaz do cmd wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber sem se nic nedozvedel. Nejaky napad? Zatim se budu koukat na zakladni desku a porovnavat s obrazky na internetu.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/GamingDT/Image/Driver/Chipset/21957/AMD_Chipset_DriverOnly_CC_AMD_Z_V2.2.0.130_21957.exe?model=ROG%20Strix%20GA15%20G15
u amd občas bývá chipset společně s jejich grafikou:
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/GamingDT/Image/Driver/Graphics/23959/AMD_Graphic_DriverOnly_CC_AMD_Z_V27.20.14532.3Sub1_23959.exe?model=ROG%20Strix%20GA15%20G15

trapné je, že nemáš výpis hw co to vlastně obsahuje, nebo odkaz na eshop cos to kdysi kupoval.
grafika: chce odblokovat pojistku vzadu za pcie slotem, pak jde vytáhnout.

Stáhni si nějaký diagnostický software a nemusíš nic rozdělávat. Speccy, HwInfo, Aida 64. Vypíše Ti to veškeré podrobnosti o HW. Potom už jen stačí najet na stránky výrobce desky a stáhnout všechny dostupné ovladače. Po přeinstalaci WIN je postupně nainstaluješ a máš hotovo.

Spusť cmd, zkopíruj tam tento příkaz:
pnputil /enum-devices /ids /drivers > %USERPROFILE%\Desktop\Hardware.txt
a odentruj.
Na ploše se vygeneruje soubor Hardware.txt a ten někam uploadni, např. veřejně na uloz.to a sem dej odkaz.
Na základě toho souboru se pak dá radit co vůbec budeš potřebovat.
... a blokovat Windows update je nesmysl.

Zbytečné je to řešit. Stačí nechat povolený Windows update a všechny potřebné ovladače se s velkou pravděpodobností nainstalují přes Windows update pokud se nenainstalují z instalačky. Né, tazatel chce mít mermomocí zakázaný Windows update.
Pokud se bavíme o ideálním řešení, tak ideální je vědět co má člověk za konkrétní hardware (jako ve smyslu id hardware) a jaké ovladače potřebuje. A to myslím konkétní ve smyslu *.inf, *sys, atd., ne něco ve smyslu "ovladac na chipset". A taky pomocí toho výpisu jde napsat co tam má teď a i nejspíš odpovědět na "a už ani nevím jak jsem řešil tou dobou ovladače" a taky se díky tomu výpisu dá kvalitně odpovědět :-)

To jo, nazev MB jde v BIOS videt okamzite, tady ti super admini co si blokuji updaty a boostuji OS jsou nad me chapani, pro me jsou tyto prispevky spis trolovani ze strany tazatele.

PS pro tazatele : Do techto rog GA15 se jinak osazuje custimizovana zakladni deska typu GA15DH s chipset B450 na zaklade ASUS Prime B450.

Tak nakonec se nejedna o trolling, ale našel sem tu svojí desku na ebayi, kde je vyfocená a není v ní připevněná obří grafika přes kterou není vidět ]:( a pamatuju si že to byla nějaká 550 + vypadá uplně stejně jako moje. https://www.ebay.com/itm/225052174544
Ps líbí se mi že na stránkách výrobce toho PC chybí Chipset driver pro W10
Takže trollingu zdar a dál si zasírejte PC tajnýma agentama, který zjištují vaše polohy a chtějí vám ukrást data, které se vám stahují přes windows update. Já mám vyplé kompletně všechny špionážní služby od W10, všechny štěnice, jedy.

Ty si dobre mimo, nikto ti nekáže aby si si ovládače sťahoval od windows upadtu. Na to su stránky a máš si ich sťahovať odtiaľ.
Windows update ti iba nainštaluje zvyšok. Takýmto spôsobom si to poserš zachvílu cele a budeš musieť preinštalovavať cely OS, Ale to je tvoja volba

Je mi 23, ne prostě nejde vytáhnout, ta skřín a deska je tak malá, že bych musel mít nějaký tenký nástroj, kterej je měkkej a zároveň dobře zatočenej do 90 stupnů abych tu páčku nezlomil/vůbec za ní efektivně zatáhl a uvolnil grafiku. V Biosu je jen G15DK a na faktuře ani prodejce sám neví co v tom je za deska a odkazuje na výrobce.
Ale chápu že starší lidí fungují na automat a všechno předem generalizují.
PS: ovladač na zakladni desku sem našel, ale výrobce ho nemám u té sestavy pro w10

Neříkej, že to nejde. Já tu mám od včerejška nějakou desku mini ITX, kde je fakt špatný přístup pod grafiku abych uvolnil západku PCI-E slotu, ale s trochou opatrnosti a zručnosti by to měl zvládnout každý. Jediné co potřebuješ je snaha a trocha zručnosti a zapomenou na to, že to nejde...