Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde mám sehnat ovladače na základní desku

Chci si reinstalovat windows a už ani nevím jak jsem řešil tou dobou ovladače. Po instalaci windows blokuju windows update, a na strance vyrobce neni ovladac na chipset k dispozici.
https://rog.asus.com/us/desktops/mid-tower/rog-strix-ga15-g15-series/helpdesk_download/
Zakladni deska je tak mala, ze nemuzu sundat, grafiku, je to tam narvany vsechno na tesno a napis desky bude za ni. V Biosu ani pres prikaz do cmd wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber sem se nic nedozvedel. Nejaky napad? Zatim se budu koukat na zakladni desku a porovnavat s obrazky na internetu.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/GamingDT/Image/Driver/Chipset/21957/AMD_Chipset_DriverOnly_CC_AMD_Z_V2.2.0.130_21957.exe?model=ROG%20Strix%20GA15%20G15
u amd občas bývá chipset společně s jejich grafikou:
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/GamingDT/Image/Driver/Graphics/23959/AMD_Graphic_DriverOnly_CC_AMD_Z_V27.20.14532.3Sub1_23959.exe?model=ROG%20Strix%20GA15%20G15

trapné je, že nemáš výpis hw co to vlastně obsahuje, nebo odkaz na eshop cos to kdysi kupoval.
grafika: chce odblokovat pojistku vzadu za pcie slotem, pak jde vytáhnout.

Tak nakonec se nejedna o trolling, ale našel sem tu svojí desku na ebayi, kde je vyfocená a není v ní připevněná obří grafika přes kterou není vidět ]:( a pamatuju si že to byla nějaká 550 + vypadá uplně stejně jako moje. https://www.ebay.com/itm/225052174544
Ps líbí se mi že na stránkách výrobce toho PC chybí Chipset driver pro W10
Takže trollingu zdar a dál si zasírejte PC tajnýma agentama, který zjištují vaše polohy a chtějí vám ukrást data, které se vám stahují přes windows update. Já mám vyplé kompletně všechny špionážní služby od W10, všechny štěnice, jedy.

Je mi 23, ne prostě nejde vytáhnout, ta skřín a deska je tak malá, že bych musel mít nějaký tenký nástroj, kterej je měkkej a zároveň dobře zatočenej do 90 stupnů abych tu páčku nezlomil/vůbec za ní efektivně zatáhl a uvolnil grafiku. V Biosu je jen G15DK a na faktuře ani prodejce sám neví co v tom je za deska a odkazuje na výrobce.
Ale chápu že starší lidí fungují na automat a všechno předem generalizují.
PS: ovladač na zakladni desku sem našel, ale výrobce ho nemám u té sestavy pro w10

Neříkej, že to nejde. Já tu mám od včerejška nějakou desku mini ITX, kde je fakt špatný přístup pod grafiku abych uvolnil západku PCI-E slotu, ale s trochou opatrnosti a zručnosti by to měl zvládnout každý. Jediné co potřebuješ je snaha a trocha zručnosti a zapomenou na to, že to nejde...