Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenaběhne

PC nenaběhne, normálně se rozjíždí, píše parametry jako velikost disku, cpu, hdd atd., standardní tabulka při startu, pak se objeví winme obrázek, pak černá obrazovka, která zůstane na monitoru, je to celer 667, 64 ram, winme. Nevíte čím by to mohlo být? díky

Zda se, ze tve PC pamatuje trilobity. Za tu dobu muzou kontakty slotu/bank a adekvatni plosky na kartach/RAMkach i zoxidovat. Pokud to rozkuchas a vyfoukas /nasledne vycistis - plosky tvrdou gumou, pak osetrit isopropanolem; sloty/banky ohnutou bankovkou/, eliminujes jednu moznou pricinu. Mrknul bych i na stav filtracnich kondu napajeni CPU (nabubrelost). Kontox do molexu bych se taky nezdrahal striknout.

vůbec nevím o čem je řeč, jakou gumou, normálně na gumování tužky mám ogumovat ty zlaté piny na pamětích a grafice? kde koupit ten isopropanol, tím mám vyčistit i vnitřek těch slotů nějakým ohnutým papírem? a stav filtracnich kondu napajeni CPU (nabubrelost)zjistím jak a kontox do molexu je co? díky za výklad

Isopropanol je isopropyl alcohol a da se koupit v drogerii/lekarne. Ano, guma je na gumovani (stejna jako na tuzkach), nutno pouzit tvrdou. Do slotu se nic neleje, ty se pouze vyfoukaji a vycisti - existuji na to specialni planzety, ale stejnou praci vykona slozena bankovka (jsi-li solventni, klidne petilitr). Bezny papir je moc mekky a pousti chlupy - nevhodne. Nabubrelosti myslim nafouklost (nenapada me, jak to napsat lip) horni casti kondu. Zjistis okem. Molexy jsou napajeci konektory na zdroji a Kontox je cistic kontaktu (koupis v kazde elektroprodejne soucastek). Uf...

Nechces to radeji sverit nejakemu servisakovi?

aha už je mi to jasnější, ty kondenzátory kdyby byly nafouklé je nutno asi vyměnit že, nevím jak se to dělá, běžnou pájkou můžu? a jak poznám jaký tam patří, je to na něm nějak napsané, jde to někde koupit, nebo lze použít z jiných desek?