Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co může způsobit zablokování USB portu?

Ahoj, již v minulosti jsem řešil, že jsem zapnul PC a USB porty nefungovali.
Tehdy jsem si myslel, že to způsobil vadný nVidia update či aktualizace OS.

Jediné kde my fungovali bylo v BIOSu nebo v nouzovém režimu.

Od že doby se mi to stalo 2.
Zrovna teď zkouším obnoveni systému do 3 dny starého bodů.

Tak mě zajímá faktory, které to mohou blokovat, či jak na to přijít a trvale tento problém odstranit?

normální je ze všeho nejdřív zakázat automatické updaty ovladačů.
samozřejmě máš dobře vědět, že jako první ovladač po nové instalaci systému jsi instaloval chipset driver k základní desce.

ale jestli se domníváš, že za tvé usb porty k neznámé desce může aktualizace nvidia, asi je pro tebe pc španělská vesnice a instalace ovladačů podle toho vypadá.

Proč bych měl zakazovat automatickou aktualizaci ovladačů?
Po čisté instalaci OS jsem žádné ovladače neinstaloval.

Proč bych si to nemohl myslet? Nejsem žádný "ajťák" a když jsem provedl aktualizaci, restartoval PC a najednou porty nefungovali, tak to bylo hned první, co mě napadlo.

Ahoj.
Pokud fungovali v BIOS
tak bude něco ve tvém systému špatně
za mě aktualizace OS to nebude. Bylo by vás určo víc a to by se hned vědělo
popřemýšlet o tom co se dělo v poslední době za instalace či odinstalace
pokud ta obnova nezabere, tak to bude hluboko někde
pak už je to věštění

Ano, v BIOSu funguje a 3 dny starý bod obnovení pomohl.
Za ty 3 dny proběhla OS aktualizace....tu jsem dělal krátce po vytvoření bodu obnovení a pak už jen taková klasika jako je aktualizace herních klientů a her.
Jinak jsem žádné změny neprováděl.

Tak bych to chtěl podchytit a trvale vyřešit.
Prvně to začalo v březnu letošního roku, pak nějako před měsícem a ted.
A už si nevím rady.

Rád bych podotknul, že prvně se mi to stalo po cca 4 letech užívání tohoto PC. Jak jsem ho zakoupil z krámu, provedlo se akorát úvodní nastavení OS a fungoval jsem.
Žádný dodatečný SW jsem neobdržel.......ten jsem dostal akorát tehdy k NTB, ale to je dávná historie cca 10let.

Předpokládal jsem, že technologie šla kupředu a nic takového tedy není potřeba.
Kor, když všechno dlouho fungovalo bez problému.

Ale pokud je to tedy potřeba, tak jaké veškeré ovladače je tedy potřeba instalovat a jaké je to správné pořadí?

Koukám na to
Toto mi Google vyplivnul jako základní desku
Moc jsem toho nenašel
Je to nějaká hotovka -- musí to mít název něco jako IdeaCentre + nějaké číselné označení
Toto je důležité. Takže přesný obchodní název

Nicméně toto pamatuje dobu když se tvořilo hnědé uhlí

na tom znackovem kramu bude stitek s typem.
podle nej se u lenova dohleda odkaz na support s ovladaci.
i kdyz 6.generaci cpu intel nejspis instalace w10 zna. na druhou stranu je to tak stary chipset, ze intel chce jeho ovladac odstranit z netu. i proto bych povazoval za normalni, ze uzivatel ma na zaloznim disku davno postahovane ovladace ke svemu hw.