Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon s Windows. Ano či Ne?

Zdravím Vás kluci a zejména ty, kteří mají v malíčku svět mobilů. Chci se zeptat. Má v dnešní době smysl koupit telefon s Windows mobile 10? Zajímalo by mě, na jaké problémy se mohu připravit pokud bych tento mobil koupila. Mám totiž možnost koupit fungl nový telefon Nokia Lumia 950 XL s kompletním nadstandardním příslušenstvím kde je i ten Microsoft dock station. Předem díky za Vaše názory a zkušenosti.

Hele, já několik let jednu Lumii s W10 Mobile používal - a ten systém se mi - bacha! - líbil! Jenže už tehdy, kdy to bylo oficiálně supportované a byl nějaký ten market byl největší problém dostupnost použitelných aplikací. Nakonec jsem se primárně kvůli tomuhle vrátil k Androidu. To už je nějakých ... 5-6 let? Aktuálně - co s tím. Od 2019 je oficiálně ukončená podpora, a "smart" cokoliv bez podpory je "dumb".

To co píšou ve zkratce pánové nahoře je pravda. Nic na to neseženeš nic ti na tom nepojede a pokud používaš facebook, instagram whatsapp tak máš smůlu protože se pro tento totálně mrtvej systém, nic nedělá.

Ale ..........

Úplně jiná věc nastane v momentě, kdy si na tu 950-ku flešneš Windows 10 nebo Windows 11 pro procesory ARM. Jsou to sice myslím jen testovací věci ale šlapou hodně dobře. Jestli jsou v češtině nevím ale na netu najdeš spoust videí a článků. V ten moment máš z toho mrtvyho mobilu "počítač" "tablet" s ofiko windowsama.

No nehanil bych to. Je teda fakt, že to není vod Microsoftu ale volat a přijímat hovory jde. Je už možny číst simkartu, odesílat a přijímat sms a MMS. Ale toto už jede vod roku 2019. O rok později byly přidany drivery pro audio, wifi, Bluetooth. Dnes to ale uplně někde jinde. A nebo má možnost flashnout něco jiného pro arm. Na mobilech už lítá ubuntu. Moje poznámka byla jen tak mimochodem. Že by ten telefon ještě mohl něco udělat.

Ano jde tam i cestina. Je to plnohodnotny Windows 11 verze ARM s kompletnim obchodem.
Volani SMS funguje po aktivaci 4G modulu.
Jinak jde na 950XL alespon i flashnout Android.
Windows mobile, vetsina veci ma uz odstrihlej server, takze nefunguje vic jak 3/4 veci. Nemecko ktere poskytovalo jeste podporu vyplo servery uz minulej rok.

Ale tazatel je stejne trol.