Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolik ponechat volného místa na místním disku

Ahoj,
kolik GB volného místa byste mi poradili nechat na místním disku (E:), který má celkovou kapacitu 465 GB? Nikde jsem o tom moc nenašel, jen, že se na Céčku nějak doporučuje okolo 25% z celkové kapacity, tak jestli je to podobné i s Éčkem, nebo je to jinak. Díky!

Důležité není to, zda jde o "místní disk", ale jaký obsah na tom disku bude:
- pokud zde budou jen data (dokumenty, obrázky, videa, MP3, ...), můžeš jej naplnit na maximum.
- pokud na něj budeš instalovat nějaké programy, bylo by žádoucí tam nějaký prostor nechat.

"Céčko" myslíš systémový disk? Ani tam 25% volného prostoru není žádné dogma, dá se jet i s nižším volným místem (svýho času jsem měl na firemním NB 100 GB systémový oddíl a měl jsem volných jen asi 5 GB).

Třeba pohledem do "Správce úloh".

37 GB místa je dost ... ale nejde jen "o místo", ale taky o strukturu volného místa. Pokud to snad nemáš zakázané, tak W10 HDD pravidelně defragmentuje, u SSD to nehraje takovou roli (ale i tam W10 std. dělají "údržbu").

Hahaha - OMSI2 - vraj docela náročný simulátor - nedaj sa vysmiať.
Vieš ty - čo je docela veľmi náročný simulátor? Napr. MSFS - posledná verzia - to už JE náročný simulátor
OMSI 2 zvládne i môj NB s i5 a na vysoké detaily.
Takéto plky vykladaj lastovičkám na drôtoch a nie tu.