Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné rozlišení po updatu Driverů GPU

Zdravím, chci se zeptat jestli se někdo nesetkal se stejným problémem případně pomoct s řešením. Po aktualizaci gpu driverů mi NEVRATNĚ rozlišení skočí na 1080x. Nikde v pc podle návodů rozlišení změnit nejde 1080 je max co pc nabízí. Problém byl na w10, grafika rtx 2080 ti extreme Aorus. Teď po čisté instalaci a upgrade na w11 problém stejný, jediné co funguje tak jsou základní ovladače ale to je na třetinu her nedostačující. Jakákoliv verze driverů ať starší nebo novější se prostě nechytá.
PC ani nevidí nebo resp. Nemá na výběr vyšší rozlišení.

:-D Neblázni, vždyť je to sranda. Je lepší, že máme stejný nebo podobný názor na některé věci a stejné odkazy jsou bonus, že se shodne více lidí :-) Neber mě vždy tak vážně, občas na mně lidi nepoznají, kdy něco myslím vážně nebo si dělám srandu. Naopak je fajn, že tam je dvakrát stejný odkaz od jiných lidí. Otázka, jestli to zabere, ale snad ano.

to bylo v minulosti, kdy u notebůů záleželo, odkud ten driver stahují. (u pc nikoli, je to furt nějaká kopie vzoru nvidia)
částečně to souviselo s modifikací grafik a jejich připojením na sběrnici, částečně zase proto, aby "dospělé" ovladače pro stolák nedovolily vyšší takty = ztrátový výkon.
výrobci se tomu bránili v identifikátoru pomocí jiných vendor a device.

pak zjistili, že sami nejsou schopni udržovat více rodin ovladačů pro stolní / mobilní krámy, pro několik os, pro vlastní a oem modifikace, a taky že je zákazníci neumí najít.
tuším od řady gtx900 s tím přestali, stahuje se jeden velký balík a on nějak funguje.

čili odkaz na pcie kartu ani nemusí jít na gigabyte, línější výrobci rovnou směrují zákazníka na nvidia.com

trochu bych chápal, kdyby upravený ovladač gigabyte odemykal přístup k tajnému režimu s fps o 2-3 vyšším. ale co chce řešit u letité 2080, když nemá nainstalované ovladače k základní desce?