Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 11 - Chybné zobrazení ikon na ploše

Dobrý den,

Už několik dnů se mně zobrazují špatně ikony. Jako by byl program odinstalován a ikona odkazovala na neexistující soubor, což ale není tento případ.

Restart bohužel nepomohl. Našel jsem i tento článek, ale postup v něm uvedený taky nepomohl.

Neznáte, prosím Vás, nějaký jiný způsob nebo je to ta jedna z 90% chyb, kterou lze opravit POUZE částečnou obnovou?

Děkuji

skutečným / normálním správcem souborů je ten, který umí zobrazit přípony všech souborů. tupý průzkumník (win explorer) to má v defaultu vypnuté a běžní uživatelé to 20 let neumí zapnout.
místo desktopu (s ikonami = zástupci = .lnk soubory) screen ukazuje zbytečný výřez nesmyslného adresáře. je pokrok, že to ukazuje staré dosové atributy, což myslím průzkumník neumí.

rozveseluje mě na tom jedna věc: chyba "iconcache.db" existuje ve windows od verze xp, tj. mrchosoft ji už 20 let neumí vyřešit.
co mám odpozorované - pokud se velikost toho souboru blížila zhruba 2mb, zobrazování ikon v dolní liště začalo selhávat.
takže ve win11 to mrchosoft stále nijak nevyřešil, jen ten .db soubor rozbil pro různá rozlišení na samostatné kousky, aby se dostal pod svůj limit 2mb.
ten soubor se refreshuje při změně barevné hloubky (proto ten mezikrok s 16bit, od winxp do win10 zabíral)
no, jako obvykle na to nejdou dobře.
místo oprav kdysi jen dolní lišty už zmršili ikony i na ploše, příčinu ve svém vlastním os přitom vyřešit nedokážou.

výřez je zbytečný i proto, že neukazuje název postiženého adresáře. patrně je to: <username>\appdata\local\iconcache*.db
zkusil bych to po dobrém: ty *.db soubory přejmenovat třeba na *.db_
a pak znovu provést změnu barevné hloubky --> 16bit --> 32bit

středověk neskončil, mrchosoft trvá ...

Když dám na ikonu pravým a properties, tak se v podokně ta ikona zobrazuje.

Tohle se občas stává a je to nejspíše vina autora programu. Odkazuje v zástupci na soubor, který má obsahovat ikonu, ale neobsahuje ji. Pomůže změnit ikonu zástupce volbou z jiného .exe daného programu (nebo jakoukoliv jinou z PC).

To je u všech ikon? Nepamatuješ si, jestli v době, kdy se to rozhodilo, nebyl do/z počítače nainstalovaný nebo odinstalovaný nějaký program? Třeba odinstalačka sebou vzala něco navíc. Možná bych zkusil z CMD (jako správce) spustit sfc /scannow

Možná bych zkusil z CMD (jako správce) spustit sfc /scannow

To je dobrý nápad a očividně to něco opravilo, ale u ikon to nemělo vliv.

To je u všech ikon?

Sorry, to jsem taky zapomněl zmínit, dělají to jenom některé. Ale nenašel jsem v tom žádnou logiku, proč se zrovna tyto ikony nezobrazují.

A jak jsem řekl, dělá to několik dní, takže jsem rozhodně nic neinstaloval/odinstaloval.

Očividně je to problém, který vyřeší pouze přeinstalace Windows.