Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod disku

Budu měnit disk E

Jak vyměnit disk E na kterém jsou soubory a složky které jsou nastavené primárně ve Windows 10 (UMÍSTĚNÍ E:\) aby je Windows nevyhledával než zformátuju nový disk E

lze tento proces nějak usnadnit než ty disky vyměnim?

S výjimkou Programů s tím nebude problém (pokud žádný program nebude spuštěný, tak to asi nebude taky vadit). Jak chceš ta data zkopírovat, když to tam nedáš "najednou" ??? Prostě nějaký SATA konektor odpoj (třeba CD/DVD nebo čtečku) a stávající disk "E" na něj přepoj. Pak na původní SATA, kde byl "E", připoj nový disk, inicializuj, formátuj a označ jako "N" a nakopíruj na něj data z "E". Potom ten "E" odpoj a "N" přeznač na "E".

Nebo prostě ten "E" odpoj. Zapoj, inicializuj a formátuj nový, označ "E" a obnov ze zálohy. Pokud k těm souborům nebudeš přistupovat, nebude to vadit (popř. to budeš ignorovat).

Taky by ty složky šlo přesměrovat zpátky na "C", vyměnit a obnovit disk a přesměrovat zase na "E".

mám v plánu část dát zkopírovat na současný ssd C a část na ostatní které budou úplně plný.A pak do něj.

je to trošku složitější.

nebo jestli by fungovalo kdybych současný F vyměnil za nový, zformátoval a na něj celý obsah E Zkopíroval a pak bych ten současný E prohodil s novým F tím pádem bych mohl vrátit ten na původní místo F

kdyby te nahodou nekdy v zivote napadlo zalohovat funkcni system, idealni je ulozit do image komplet systemovy oddil, dnes uz spis disk.
ale prave proto na nej patri jen system s programy, ale zadna data, ty maji zustat na tvem d:, e: atd.

samozrejme kdyz resis obsazeni nekolika svych disku, je normalni sem dat screen z nejakeho poradneho partition manageru (windowsi sprava disku se muze jit vycpat).
no tak treba priste.