Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna času souborů po přechodu na zimní čas

Po přechodu na zimní čas se změnil čas poslední změny u uložených souborů (Vista, NTFS) o hodinu zpět. Například u fotografií JPG předbíhá o hodinu čas v EXIFu. Docela mi to vadí, vznikají zdánlivé rozdíly třeba při porovnávání uložených fotek s paměťovou kartou, ale i jindy. Je to normální? Lze tomu nějak předejít? Nastavit čas JPG souborů podle EXIFu umím, ale to je jen nouzové řešení.

To je tusim nejaky problem ktory ma ukladanie datumu v NTFS alebo FAT (UTC versus local time), a mari sa mi ze sa to nejak dalo poriesit nejakou zmenou registry vo Win, ale zhlavy uz neviem ci hej alebo nie, skuste googlit. MS o tom mal tusim aj KB article.