Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správca hesiel google chrome

Ahojte,ak mi budete vedieť zhruba odpovedať.Dobrý deň používam prehliadač google chrome a správcu hesiel google,kde mám uložené aj nejaké heslá.Čo sa týka bezpečnosti,nerozumiem ako google chrome správca hesiel chráni moje heslá,Rozumiem tomu že si ich môžem skontrolovať,či náhodou nejaké neuniklo,alebo ho neuhádol hacker.Ale napríklad mám uložené heslo dajme tomu lamky.net sťahovanie filmov a iné.No a dajme tomu hacker uhádne moje meno a heslo(prihlási sa na stránku pod mojim menom a heslom na svojom notebooku),upozorní ma spoločnosť google nejako na túto skútočnosť,napríklad prostredníctvom sms alebo emailu,že hacker uhádol moje heslo na stránku lamky.net.Pekný deň

Ano,ďakujem za odpoveď.A to som si myslel že upozorní.Asi nie je dobré ukladať heslá do správcu hesiel google chrome,Mám tam sice len také,ktoré využívajú aj dvojfaktorovú autentifikáciu,iné nie.Taktiež využívam Sticky pasword,ale ten tiež asi nedysponuje takouto možnosťou,a asi ani iný správcovia hesiel.Samozrejme všade kde som zaregistrovaný používam iné mená e heslá,to len na okraj,a kde sa dá 2 faktorovú autentifikáciu,ale človek nikdy nevie,aj 2 faktorová autentifikácia sa dá obísť,prelomiť

Presne ako píše Wikan tak google ti to nezaručí. Ja som nazačiatku robil tú istú chybu a spoliehal sa na googler hesla a takmer všade používal skoro tie isté aby sa mi lahko pamätali. A to bola chyba. Hesla treba mať šifrované, s malými velkými písmenami a číslami. Ak ti robí problém si take hesla zapamätať, tak si napríklad zosynchronizuj chrome s cloudom ako som to spravil ja a máš pokoj

hacker uhádne moje meno a heslo

Dneska unikají obsahy celých databází a zloději s těmi daty kšeftují.
Takže "hacker" se ti do účtu nemusí nijak moc lámat.

Gouglí má docela dobře zabezpečená hesla (i databáze), ale lidi jsou líní podřizovat se
všem podmínkám, které Gouglí vyžaduje (dvoufázové přihlašování, všelijaké
další "záchrany" a opakované ověřování). Volí proto cestu nejmenšího odporu... a pak se diví.

upozorní ma spoločnosť google nejako na túto skútočnosť,napríklad prostredníctvom sms alebo emailu,že hacker uhádol moje heslo

Takže ano - upozorní tě, že se s největší pravdapodobností k tobě dostal někdo cizí.

A Gouglí na ty úniky upozorňuje, poměrně často vyžaduje změny hesel.

Ďakujem všetkým za pomoc.Heslá mám samozrejme všade rozdielne,malé,veľké písmená,číslice,špecialne znaky.Viem že to nie je žiadna výhra,keď som napísal že v google chrome správcovi hesiel mám uložené len heslá,respektíve stránky kde sa využíva dvoj faktorové overenie.Google aj Edge ponúkajú kontrolu hesiel,kdyby neco.