Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zastavit spam od uzivatela z USA?

Dobry den,

prosim o pomoc, rady, ako zastavit spam od uzivatela z USA.

Zacal mi chodit spam od spolocnosti z USA, potvrdzovacie kody, loterie, kasina, zasielky, autobazary a pod.

Niektore maju unsubscribe, niektore nie, takze je tazke to zablokovat, danemu uzivatelovi nepridu potvrdzovacie kody, takze sa registruje na dalsich a dalsich strankach, klika pre podvrdzovacie kody znova a znova, ale vsetko to chodi mne. Ani presuvanie emailov do spamu nepomoze, lebo stale prichadzaju nove, z novych stranok.

Dnes spravil zvlastny krok, prisiel mi tento email:

Someone added ***@gmail.com as their recovery email

***@gmail.com wants your email address to be their recovery email.

If you don’t recognize this account, it’s likely your email address was added in error. You can remove your email address from that account. Disconnect email

You can also see security activity at https://myaccount.google.com/notifications

Da sa to nejak vyuzit, mozem kontaktovat google, ze niekto zneuziva moj email?

Kazdopadne, teraz mam tieto jeho udaje:
- meno
- priezvisko
- email
- postovu adresu

Jeho meno je "spanielske", v emaili ma cislo 60, takze moze mat 60 rokov a prave objavil internet, alebo dokonca byt narodeny v roku 1960 a mat 83 rokov, takze na toto by som tiez chcel brat ohlad.

Podla mna je to omyl, zle si opisal svoj druhy email a teraz ho kopiruje a pouziva vsade nespravny.

Co a ako mu napisat, aky nazov emailu, aby ho neprehliadol, ale ani aby ho nepovazoval za spam, mam pouzit svoj zneuzity email na kontakt, alebo iny, anonymny? Aky text napisat, aj s ohladom na to, ze zrejme je to neskuseny pouzivatel pc, mozno aj starsi clovek?

Ake dalsie moznosti mam, kedze som z krajiny EU, plati tu GDPR a nasiel som aj tuto stranku, kde sa spomina aj vysoka pokuta, tu som uz odoslal na stranku jedneho kasina, z ktoreho mi chodil spam a prestalo to.

https://www.ftc.gov/business-guidance/resources/can-spam-act-compliance-guide-business

Viem, ze vdaka jeho udajom by som mu mohol robit aj zle, ale to nechcem, stale si myslim, ze ide o omyl, ale neviem presne, ako reagovat.

Existuje prip. nejaka sablona na internete, pre taketo pripady, kde by som len zmenil meno a email a mohol by som to pouzit?

Co mam robit s tym emailom od google, moze nejak zneuzit moj email? Mam kliknut na "disconnect" odkaz, aby moj email nebol prepojeny z jeho emailom? Neznemozni toto prip. moznost jeho kontaktovania, neprida sa moj email do jeho ignore listu?

Dakujem.

Dakujem, uz som mu napisal.

Co s tym emailom od google, ked si on pridal moj email ako recovery, tak uz je to automaticke? Hrozi nieco mne?

Prislo to z emailu no-reply@accounts.google.com , takze zrejme legitimny email.

Podla mna si moze poslat heslo na moj email, resp. odkaz na resetovanie svojho hesla a zrejme by som to mohol zneuzit skor ja, aj ked je tam asi nejaka dalsia ochrana, ci nie?

Nefunguje to ale naopak, ze? Inak by si on mohol poslat odkaz na resetovanie mojho hesla, ale to by mohol zneuzit ktokolvek akykolvek email, tak to asi fungovat nemoze.

Nechcem este klikat na "disconnect email" odkaz, lebo sa obavam, ze sa moze zablokovat komunikacia medzi mojim a jeho emailom, zrejme to spravim az neskor, ked mi odpise, ze to pochopil a prestane mi chodit spam.

On moje heslo nepozna, ale teoreticky by som si ja mohol jeho heslo nechat resetovat, odkaz na reset hesla by prisiel zrejme na moj zneuzity email, ale bude tam zrejme este nejaka ochrana, navyse, zrejme by som si tym nepomohol, on stale bude moct registrovat stranky pouzitim mojho emailu a stratil by som tym jediny kontakt na neho.

Inak, uz mu prisiel dalsi spam, opat sa registroval na dalsej stranke, neprisiel mu mail, tak klikal znova a znova, lenze vsetko to prislo mne.

Na moj email nereagoval, je mozne, ze mu moj email prisiel do spamu?

Ak ano, co s tym? Nie je nejaka podpora gmail / google, kde by som mohol napisat a oni by nasledne napisali jemu na jeho druhy email?

To myslis vazne? Predsa som pisal, ze ten spam mi chodil uz predtym, ako si pridal moj email ako recovery, takze nic neprestane chodit.

Taktiez som pisal, ze aj ked dam na 1 stranku unsubscribe, alebo ju oznacim ako spam, tak sa zaregistruje na dalsich, posle si reset hesla alebo potvrdzovaci email, nepride mu, tak na to klikne este 5x a mne pride dalsich 5 emailov, takze unsubscribe ani oznacit spam nepomoze, lebo novy spam chodi z inych stranok.

On ma ten moj email ulozeny a stale ho pouziva, tym, ze mu nefunguju stranky, na ktore sa registruje, tak sa registruje stale na novych a novych, uz to trva viac ako tyzden, ten spam chodi vo vlnach.

Máš ešte prístup k e-mailu? Ak áno - môžeš si zmeniť heslo, nastaviť 2FA, určiť pre obnovu iný e-mail (nemusí to byť zrovna G-mail).
Prípadne - zálohovať svoj e-mail (správy a pod.) a vytvoriť nový a tento zrušiť.

Kazdopadne, teraz mam tieto jeho udaje:
- meno
- priezvisko
- email
- postovu adresu

Meno a priezvisko - na to sa vykašli - máš jeho e-mail - ten môžeš spoločnosti Google oznámiť ako šíriteľa SPAMov. Zrušia mu scrhránku!

Nikdy som pristup k svojmu emailu nestratil, on si registruje ucty na roznych strankach a ako email pouziva moj email, zrejme omylom, nasledne mi chodi spam.

Mam jeho email, nahlasit ho planujem, ked mi neodpovie a spam neskonci, aj ked on mi spam neposiela cez svoj druhy email.

To meno a priezvisko je dolezite, pretoze je to jediny dokaz a prepojenie so spamom, v tych spam emailoch je rovnake meno ako je v tom z emailu, snad tento dokaz google bude stacit, lebo iny dokaz nemam. Teda vlastne ten jeho druhy email prisiel na moj email, rovnako ako vsetok ten spam, takze tam su 2 prepojenia.

Co s tym emailom od google, ked si on pridal moj email ako recovery, tak uz je to automaticke? Hrozi nieco mne?

Vzdys sis sam odpovedel (teda google ti napsal):

You can remove your email address from that account. Disconnect email

Takze to udelej. Jinak tim nic nehrozi, jen v pripade, ze by on zapomnel heslo a nechal si je poslat na zalozni mail, tak to prijde tobe.
Naopak ten, ktery by to mohl zneuzit jsi ty, protoze si muzes pozadat o zapomenute heslo k jeho uctu a ucet mu sebrat, pokud nema dvoufazovou autentizaci treba pres mobil

Podobný problém na gmailu mám už řadu let. Jakási <píp> z Bratislavy si myslí, že její e-mailová adresa je ta moje (kterou mám pomalu dvacet let, ihned jak začala beta a to jen na pozvánky). Chápu, je ta adresa "atraktivní", určitě by ji chtěla - ale že někdo bude tak pitomý, že si myslí že chci = mám a mohu požívat, je na pováženou. A tak mi chodí různé potvrzení nákupů (odmítám, či jim napíšu, že jsem si nic neobjednal), maily od kamarádek, fotky… x krát jsem různým těmto odesilatelům psal, ať tuhle <píp> upozorní, že tohle není její e-mail, nic platné, v házení hrachu na zeď budu určitě úspěšnější.

:-)

Dakujem za odpoved, ty na nu zrejme nemas ziadny kontakt, iba na tie priatelky, ja som ale mal "stastie" v tom, ze si chcel z mojho emailu spravit recovery email, takze teraz mam vsetky jeho udaje okrem mobilu.

Nasiel som stranku, kde ho mozem reportnut.

https://support.google.com/mail/contact/abuse

Uz som mu napisal druhy email, v USA maju CAN-SPAM Act, asi nieco ako GDPR v EU, su tam vysoke pokuty, aj o tomto som mu napisal, ak nebude reagovat, poslem este posledne varovanie a nasledne vyskusam tu podporu google, snad to bude fungovat, kedze ten jeho druhy email, ktory mam, je zrejme hlavny, ma tam meno a priezvisko, takze ked mu tam pride nejake varovanie od google, tak snad ho to rozhybe, lebo prakticky nikto ho nemoze zastavit, ked to on nepochopi, registrovat sa moze na stovkach, aj tisickach dalsich strankach a z kazdej mi moze chodit novy a novy spam.

Mozno by google mohol mat aj jeho mobilne cislo, takto by ho mohli kontaktovat a vysvetlit mu situaciu, pokial by nereagoval na emaily, aj ked neocakavam, ze to pojde tak hladko, nemam ziadne skusenosti s podporou google.

Inak vcera sa pokusal resetovat heslo aj na moj facebook, nevyslo mu to, nedal by sa nejak zistit jeho fb ucet? Kedze mam jeho meno, priezvisko, cislo pouzite v emaili a tiez slovo, ktore zrejme pouziva v tom spravnom emaili.

Tohle se mi taky stava. Posilal jsem mu i sms (nejake potvrzeni objednavky), nereagoval. Tak jsem ho odhlasil z nejakeho golfoveho turnaje, na ktery mi prislo potvrzeni o prihlasce. Od te doby mam od nej pokoj.

Chvili jsem si psal s učitelkou ze Znojma (dostancni vyuka za covidu), kdyz me zaradila do sve skupiny. Slibila, ze me vyhodi, ale pak mi prisla pozvanka na zkoušku. To uz jsem ji napsal, jestli fakt mam tu dlouhou cestu absolvovat...