Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade starsiho laptopu

Ahoj,
mam tu starsi laptop Lenovo (ram, cpu) od rodicu, ktery je i po preinstalaci W10 pomalejsi nez wi-fi ve Starbucks. Spusteni FF trva, Pruzkumnik taky. Mam za to, ze je to tim, ze tam je jen 8GB RAM a hlavne starym SHDD (kombinace maleho SSD a spin HDD 5400rpm). Takze me napadlo mu vdechnout zivot nejakym SSD a prikoupenim 8GB RAM, pac je tam jeste jeden slot volny.

Slibuji si od toho, ze laptop bude pak sviznejsi a rodicum bude na cteni mailu a kancelarinu jeste par let slouzit. Vybral jsem na Alze SATA SSD a 8GB RAM modul (to nejlevejsi, nechci do toho davat o moc vic jak litr)..

https://www.alza.cz/apacer-as350x-512gb-d6497753.htm
https://www.alza.cz/patriot-so-dimm-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-ultrabook-line-d369050.htm

Muze byt? Nebo jsem uplne mimo a predstavuju si to jak Hurvinek valku? :-)
Diky vsem za odpovedi. :beer:

Teda musim rict, ze blbejsi SW na klonovani disku, nez je Acronis jsem nevidel. Kazdy krok v tom wizardu neskutecne trva, uz u toho sedim hodinu a jsem teprve ve fazi "what to exclude", tzn. jsem jeste ani klonovat nezacal. Co to jako po kazdem kroku proboha pocita?

Mam snad jen vybrat source a destination a zacit klonovat. Never again...3-[

jsem teprve ve fazi "what to exclude"

nebyl zvolen klon souborů místo disků? no to už je teď fuk.
windows aplikace acronis (ti) je totálně nepoužitelná a je dost loterie, co vlastně udělá (nesmyslné názvosloví, nesmyslná grafika, zavádějící popis zdrojů i cílů)
bootovací médium acronis (ti) je intuitivní, křišťálově průhledné, odkaz na stažení tu byl asi 100x.

proto jsem zmínil partition managery, mívají to běžně v menu a funguje to taky.