Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - vytváření tabulky

Dobrý den,
Potřebuji pomoc s vytvořením tabulky v excelu
Jak je na obrázku, mám tabulku s daty s příjezdy a odjezdy jednotlivých pokojů, tyto data se každý den aktualizují(na základě exportovaného excel souboru z ubytovávacího softwaru) a mění a já potřebuji aby se mi z té tabulky co je na obrázku na základě vrácených hodnot vytvořila tabulka nová
Sloupec "kontrola" je tam kvůli tomu že původní software není schopný správně vyhodnocovat některé pokoje a exportuje je i když se nastavuje jiné datum, to znamená že takto označené pokoje se ignorují
Zkráceně potřebuju aby se mi na pravé straně tvořil seznam pokojů (pod sebe, bez mezer) podle daných podmínek z první tabulky a nevím jakou fci excelu na to využít

PS: pokud by někoho zajímalo proč si ty data nevyfiltruji už v tom softwaru tak proto že ten je úplně na nic, nic nezvládá a proto kvůli tomu píšu fce v excelu

Ak som to dobre pochopil, mohlo by byť riešenie tu:

do pôvodnej tabuľky (t.j. výsledková tabuľka je v stĺpcoch J, K a L)
do bunky J2 zapíš:
=IFERROR(INDEX($A$2:$A$100;SMALL(IF(D$2:D$100="ano";ROW(D$2:D$100)-1);ROW($A1)));"")
Tento vzorec v bunke potvrď namiesto ENTER kombináciou CTRL+SHIFT+ENTER (maticový vzorec)
Bunku J2 vyplň doprava až po L2
A touto trojicou J2 až L2 vyplň nadol po dostatočný počet riadkov (kontrolované pole som nastavil po 100. riadok, takže teoreticky aj bunky J2 až L2 môžeš vyplniť až po 100. riadok)

P.S. Predpokladal som, že stĺpec "Kontrola" vracia výsledok "Chyba" v prípade, že všetky tri predošlé stĺpce obsahujú "ne". Inak by bolo potrebné vzorec ošetriť ešte vylúčením stavov s chybou