Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problematika okolo legálneho a nelegálneho sťahovania filmov

Na nete vid foto som našiel zoznam stránok,ktoré kraľujú pirátskemu obsahu za rok 2019,neviem či sa niečo zmenilo za tie 3 roky,či niečo pribudlo atd.na 3 stránkach som registrovaný aj ja,hellspy už tuším skončilo.Možno si zbytočne zaťažujeme život,ale ma to proste zaujíma tak trocha,vid foto tie stránky sú nelegálne,pirátske tak tomu rozumiem uloz.to,sledujserialy atd.niekto ide do kina na najnovší film nahrá ho do mobilu a uploadne napr.do uloz.to,alebo ho nahrá z VOD a uploadne ho.To by sa asi nemalo,no ale robí sa to,no a kto dnes nesťahuje,občas aj ja.Ďalej som natrafil na stránku sosac.tv,dávnejšie mi písali že ich stránka je legálna ok,zaujímalo ma aj že ak je legálna,tak či nejak zhruba kontolujú obsah,ktorý je nahrávaný na ich stránku,žiadna odpoveď.Dajme tom zajtra vyjde nejaký nový film v kinách,ale na sosc.tv nemôže byť ešte nahraný.Môže byť nahraný dajme tomu až keď vyjde na DVD nosiči,alebo na Bluray,pripadne na VOD.Ale ked tak nad tým rozmýšľam aj to je trestné,že ja si napríklad stiahnem film z VOD a upnem ho do sosac.tv,ale to sa asi nedá,streamovacie služby to majú blokované,stiahnem si to do počítača na disk,napr.nejaký film z netflixu,proste je to chránené proti kopírovaniu,ale v dnešnej dobe sa dá všetko...obísť(nechcem návod ako na to).Na záver používam internet download manager apomocou neho som bez problémov stiahol film zo sosac.tv do notebooku,takže stránka je asi nelegálna.Jedine netflix,hbomax,apple tv,disney...... legálne sťahovanie a pozeranie obsahu pekný večer

ay umí mezery za větnou interpunkcí.

(původně jsem tipoval, že se na to nikomu nebude chtít odpovídat. když něco není 30 let legální, proč by to zrovna dnes ráno mělo být jinak?
a když je to legální od vlastníků vysílacích práv*, jaký má ten "dotaz" vlastně smysl?)

*) že děti nechápou nic o legálnosti a kradou všechno, to jsem si zvykl. ale že ten rozdíl nechápe ani senior, s tím se potkávám poprvé.