Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi v rodinném domě - Unifi

Dobrý den,

potřeboval bych vyřešit v novostavbě wifi síť.
Jedná se o 2NP RD, na každém patře bych chtěl AP.

Mám nachystanou kabeláž, která vede to racku. AP bych chtěl napájet přes POE - tzn. v racku bude POE swich.

Měl jsem představu, že bych vzal něco od Ubiquiti Unifi, ale zjistil jsem, že existuje moc typů :D

V celém domě bych chtěl wifi síť pod jedním SSID, celou dobu jsem si myslel, že mám hledat MESH, ale teď si nejsem úplně jistý, jestli hledám správně. MESH asi funguje "bezdrátově", takže jsem pochopil, že se jedná spíše o ROAMING.
Je potřeba pro Unifi mít HW UniFi Controller? Zatím se v síti nepočítá se serverem.

Dokáže mi prosím někdo poradit co koupit a v jakém režimu nastavit?
Bude maximálně 2x AP, nebo možná ještě navíc 1x externí AP.
Moc děkuji

Tak pro mensi instalaci to muzes cele "splachnout" pomoci Unifi Dream Machine SE nebo Dream Routerem (pokud postaci pouza 2 PoE porty), wifi "talire" na podhled dle toho co pozadujes, ale U6 Lite nebo U6+ by mely byt OK.

Osobne mam uz trosku letite reseni v podobe USG 3P, 60W PoE switche a dvou AP Pro (3x3 MIMO 802.11ac), controller bezi v Docker kontejneru na NASu - a jsem spokojen, i ve velmi zarusenem prosteri v centru mesta funguje bez sebemensich problemu, neni problem plne vyuzit kapacity 500Mbit symetricke opticke pripojky k internetu, nikdo z rodiny neskuhra ze by nefungoval internet nebo ze by sel pomalu.