Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr pracovního notebooku (20.000-25.000 Kč) + dock

Dobrý den všem,
známá mě požádala o pomoc s výběrem "pracovního" notebooku. Bude používaný samozřejmě i doma (běžné využití: MS Office - velké tabulky v Excelu, nějaký účetní/skladový program, internet, mail, žádné hry).

Požadavky:
- nový (ne repas)
- podsvícená klávesnice
- numerický blok
- dostatečný výkon, dobrý poměr cena/výkon
- osobně preferuju značky DELL, HP, LENOVO

Našel jsem např. HP EliteBook 655 G10 a myslím, že by mohl vyhovovat. Nebo víte o lepší alternativě?
https://www.czc.cz/hp-elitebook-655-g10-stribrna_2/375447/produkt

Doma bude notebook připojovaný k velkému monitoru (a možná i klávesnice/myš), takže by asi byla vhodná dokovací stanice. Tento konektor obsahuje minimum modelů, takže zřejmě nějakou univerzální USB dokovačku? Jakou?

Děkuju za odpovědi.

fak nevim jak zjistit kompatibilni dock, mozna pres usb-c funguji vsechny kancelarske ntb, bo relativne maly odber, jen nekdo muze resit podporu thunderbolt.

kdyby se ti nepozdavalo reseni hp, na diit.cz mivaji recenze nejakych firemnich ntb (dell, lenovo). ale docky asi neresi ani tam.

Na excel dobré :)
O dokovaní na tom czc nič nepíšu, ale mal by podporovať všetko čo treba. Namiesto dokovacej stanice by som asi kúpil "dokovací" monitor. Spojené to bude usb-c káblom a pôjde tade všetko (napájanie, obraz, klávesnica/myš).
A ak bude prevažne takto zapojený, tak možno by stačil aj menší 14 palcový, ale lepšie 16:10 formát, alebo podobne.

Známé se zeptej, jestli je ochotná dávat min. 3 litry do HP Dock G5 nebo o něco dražší HP/DELL Thunderbolt dokyny (USB-C konektor). A vzít jinou levnější značku je na pokus-omyl, recenze se špatně shánějí. Jít do repasu je vyšší riziko, že odejde do křemíkového nebe, v práci sám zažiju nefunkční dokyny.