Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB-c kabel k hdd

Poradte kde kupit usb-c kabel k externemu ssd disku (nvme) na 5 resp 10 Gb. Vsade co vidim, mozno zle pozeram, su sice taketo kable, ake su aj na prenos napajania (asi na ntb a pod) okolo 66W a viac a tym padom su hrube, neohybne, min 0,5 m . . . Na ssd nepotrebujem taky prikon ale rychlost ano.

V prvom rade potrebuješ kábel,čo má aj dátové linky,nielen napájanie ,ideálne čo najkratší ,takže pozeraj na dátové káble,ktorých dĺžka nepresahuje 30-50cm,úplne ideálne 20-30 cm….

Nenasiel som taky, ked je relativne tenky, tak ma 480 Mb, alebo ked hladam usb c 3,2, gen 1 resp 2 tak ma min 3A a uz je to tym padom v pr*eli, potom su uz len 5A, a viac.
Ale napriklad kabel Lenovo, co som dostal k repl. portov, ma 20v/5A, 10 GB a je uplne v pohode. Akurat ze ma 1 m. Takze vyrobit to ide :-).

Dik, pozrel som, nasiel som jeden, aj to len 5 Gb, kde pisu ze je "ohybny" ale za "Dokonalý tok signálu přes čistě měděné vodiče a dvojité stínění
24 karátové pozlacené kontakty pro minimální přenosový odpor" a za informaciu "Druhá vrstva stínění: měděné opletení 96 drátků" zaplatit vyse 400 CZK . . . :-)
Nepotrebujem vodice z bezkyslikatej medi a podobne :-)
Vsetko ostaten su opletene s rizikom nakupu, tvrdych uz mam doma pomaly na upletenie maleho kosiku :-(

Tento by mal byť silikónový, takže fajne ohybný, ale ako je hrúbý netuším, inak v kauflande som nedávno narazil na silikónové usb kábliky značky eXc WHIPPY Pro, tak som si hneď jeden kúpil. Mali tenšie aj hrubšie ale asi budú mať všetky prenos len 480Mb/s, aspoň ten moj tak má.

Nevidel som ziaden kabel s odrym konektorom . . . . to sa pouziva (aj ked nie 100%ne) len na koncovky samice, PC, ntb, dokonca aj replikator portov lenovo ma vsetky cierne, a je mu jedno, ci je to USB2 alebo USB3 gen x . . . .
Je to dobre, ked to niekto dodrzi, lahsie sa orientuje pri pripajani, ale bohuzial . . .