Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úsměvný pokus o scam

Tak mi dnes dorazil do schránky mail s předmětem: ⛔ SOUBOR NR. 745
Odesílatel: Policejní Ředitel <Kohlschmidt-Grabmale-Stoecken@t-online.de>
Příjemce: "policejniinterpol563@gmail.com" <policejniinterpol563@gmail.com>

S textem:
Dobrý den,
V příloze si prosím přečtěte předvolání, které se vás týká
S pozdravem

jiří zlý
ředitel Úřadu kriminální policie a
vyšetřování Policejního prezidia.

V příloze bylo PDF (přikládám). Taky si s tím mohli dát kluci trošku práce a ne do PDF nacpat všechna loga policejních útvarů, na které na internetu narazili. Takto je to k smíchu.

A teď dotaz. Myslíte si, že to u někoho má šanci na úspěch?

loading...

čert ví, proč si s tím jménem dával ten matlal takovou práci. jiří zlý je policajt, ale dopravák, přesto ho v těchto hoaxech stále citují.
jenže ta výzva vypadá, že to vyrábělo malé děcko, ještě tam chybí animované gify.
nesmyslný obsah, formulace z translatoru, vadný pravopis, napodobenina amerických právních konstrukcí - co s tím tady.

jestli na to někdo skočí, aspoň se chvíli zabaví.

Spadla klec. Už mě taky odhalili. :-D

Předmět: 🔴volání proti vám od 28.09.2023🔴
Datum: Thu, 28 Sep 2023 05:31:07 +0200
Od: Europol policie <jesus.alonsoa@sabes.edu.mx>
Adresa pro odpověď: policajny.19@gmail.com
Komu: polica <policajny.19@gmail.com>

DOBRÉ RÁNO,
Jste podezřelí z pedofilie, přečtěte si dokument a zjistěte více o svém soudním svolání. Dziękujemy za Wyjaśnienie Swoich Zadań. Obviněn z pedofilie.

Hele, tohle je ještě sranda, ale některé ty phishingové útoky už nejsou úplně do očí bijící ani pro zkušenějšího uživatele. Třeba spear phishing (viz. https://www.premocz.eu/phishing ) mi přijde už dost děsivý. Viděli jste to video od Jirka vysvětluje věci o vishingu? Pokud by mi zavolal někdo od Policie z čísla, na kterém se dovolám na Policii, a toho člověka bych si dokázal najít na ofiko webu policie, tak nevím, jestli bych tomu nevěřil. Samozřejmě ta část o výběru z bankomatu už je blbost, ale minimálně ten začátek, kdy se vydávají za reálné lidi a vy si je můžete dohledat...

Poslední dobou když mi někdo zavolá a říká něco ve smyslu: "pro ověření totožnosti mi sdělte poslední dvě číslice rodného čísla", tak se jich zeptám, jakým způsobem si můžu ověřit jejich totožnost. Začnou mektat cosi o tom, že si můžu to číslo ověřit na jejich stránkách. Když jim pak sdělím, že to číslo je lehce zfalšovatelné, tak se začnou opakovat a posléze zavěsí sami.
Jsem si téměř jistý, že opravdu volali z banky, ale nechci jim po 58. vysvětlovat, že si opravdu nechci brát žádnou půjčku.

Na toto som haklivy aj ja, volali mi z poistovne, som si na 100% isty, ze to bolo z poistovne, ale skusala na mna nieco taketo a reagoval som rovnako.
Ak som ich klient moje rodne cislo vedia, ak si ma chce overit nech povie tie cisla ona a ja poviem, ci su spravne alebo nie a pod.
Nedohodli sme sa vtedy, takze som jej oznamil, ze ak nieco chcu nech ma kontaktuju inou cestou a nasledne hovor zrusil.
Uz nevolali, asi to nebolo dolezite.:-)

Btw moje rodne cislo nepovazujem za tajnost, ale ide mi o princip. Proste neznasam, ak niekto vymysli blbost, rovnako ako neznasnam napriklad sifrovane pdf zmluvy z poistovanmi, vypisy z banka pod, kde kod pride smskou. Po roku si chce clovek pozriet tu zmluvu, ci vypis a nevie sa tam dostat, pretoze nevie najst sms samozrejme.
Pritom zakon hovori len, ze dokument treba poslat zabezpecenou cestou, nic o sifrovani len proste nejaky debil si vysvetlil zabezpecenu cestu ako sifrovanie...vlastne nie debil, tu maju maslo na hlave auditorske firmy, ktore nutia ectovne oddelenia robit taketo dokumenty pricom to nema v zakone ziadnu oporu.

Nieco podobne som uisty cas zazival s uctovnikmi, odmietali eletrkocke faktury, pretoze sa vzdy dozadovali "originalu", pricom zakon, ktory elektronicku fakturu zrovnopravnil tu mame tusim od roku 2002.
Nie je nad to, ked si niekto vyklada zakony po svojom a potom vymysla dementne pravidla.