Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PS4 vs PS5 - oplatí sa priplatiť?

Nazdar, zvažujem nákup konzoly na občasné hranie FIFA/NHL pre 1v1 s dvoma ovládačmi. Konzolám som sa nikdy nijak extra nevenoval, nemám prehľad čo a kedy sa oplatí. Viem že to chcem primárne na spomínané hry. TV mám už novú 4K čiže je mi jasné že sa viac hodí PS5 v tomto ohľade. Ďalej v ohľade kvality zobrazenia je mi jasné že PS5 ponúkne viac. Ak ale zohľadním cenu a celé to nejako dám dohromady tak oplatí sa priplácať za PS5?
PS4 SLIM viem kúpiť za 100€, doplním tam SSD nech to šľape trocha lepšie a nechcem bazárové ovládače čiže za ovládače +100€. Takže zhruba 250€ konzola, nové ovládače, nové SSD a spomínané hry. Ak by som šiel do PS4 PRO tak to mám za 350€ a za stovku naviac práve čítam že to má už 4K podporu. Má zmysel špekulovať alebo je blbosť takto komplikovať a šetriť a viac sa oplatí PS5? Vraj sa chystá nová PS5 SLIM ale viem že základný model bol nedostupný a ľudia na to čakali dlho. Neponáhľam sa ale čakať rok veľmi nechcem.

Sám konzole nevedu, nicméně tady bych neváhal a ušetřil, protože FIFA/NHL nějaké pastvy pro oči stejně nenabízí.

Pokud bych nad něčím váhal, tak jak to bude do budoucna. Budou i nové ročníky dál na PS4, budeš chtít kupovat nové ročníky nebo prostě koupíš aktuální a dál to řešit nebudeš. To jsou otázky, které bych si asi kladl já.

V případě NHL a FIFA, a vlastně kterýchkoliv jiných her určitě připlatit za PS5. Na PS4 a PC vychází už jen tzv. Old Gen ( a je otázka, kdy přestanou vycházet úplně), na PS5 Next gen. Rozdíl není markantní, ale je tam, a je vidět. A haptické triggery jsou jen třešničkou na dortu. Ps5 už se dá sehnat pod 10 tisíc korun, není o čem.

Pokud skutečně jde jen o tyto sportovní tituly tak není moc důvodu kupovat lepší model
jediný bonus který dostaneš je lepší rozlišení a tím končíme
NHL/FIFA hry se navíc od sebe liší asi jako verze Iphonů každý rok (vůbec)
Takže pokud víš že nebudeš v budoucnu chtít jiné hry tak je to jen a pouze otázka lepší rozlišení... nic víc, nic míň
PS: ať se mi nikdo nesnaží nalhat jak jsou tituly s vyšší číslovkou strašně inovativní

Určite bych zvolil PS5 FIFA jsem hral na obou dvou a PS5 která ma i lepe propracovane hrace, stad etc navic podporuje i AcceleRate a Hypermotion.
.. o dalsich hrach nemluve, u PS4 me hlavne vadila ventilace ktera je opravdu v mnoha pripadech hlucna.
PS: Jak si sam uz napsal, jestli budes hrat na TV 4K tak minimalne PS4 pro. Ale pro sebe jsem zakoupil XBOX X kde prevazne hraju hry z GamePass ale stacila by i podstatne levnejsi verze S.

Ďakujem všetkým za rady. Po zvážení hlavne toho rozlíšenia že by som musel kupovať PS4 PRO za cca 350€ a tam už je príplatok na PS5 cca 150€ tak sa to neoplatí. Súhlasím že ročníky FIFA/NHL sú prakticky niekedy ako cez kopírku ale tuto je prechod na next gen a z video porovnania vidím rozdiel - https://www.youtube.com/watch?v=-4PbAR43H2k

Počkám s čím príde SONY ohľadne PS5 SLIM. Potom sa rozhodnem ktorú konzolu. Dokonca ak trocha padne cena PS5 po príchode verzie SLIM tak môžem ušetriť. Okrajovo som teraz začal zvažovať aj konkurenčný XBOX. Viem že je to blbosť ale vzhľad PS5 v tej ich bielej v dizajne dubaj, to bude vyzerať otrasne pretože všetku elektroniku pod TV mám hranatú a čiernu :-)