Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký nejlevnější mobilní tarif od 02?

Přeju hezký den,
mám služební SIM (i pro soukromé účely) a zároveň svoji SIM od O2 s tarifem Neo+ Modrý za 499 Kč měsíčně.

Jde o to, že služby u obou SIM vůbec nevyužiju (neomezené volání a SMS, 4 GB dat), protože volám minimálně, doma i v práci mám samozřejmě WiFi, atd... Druhá SIM ani nemůže fungovat na 4G.

Rád bych tedy svůj tarif převedl na nějaký levnější, ale žádný takový neexistuje?
https://www.o2.cz/osobni/volani/mobilni-tarify

Bylo by teda řešením přejít na nějakou dobíjecí kartu místo paušálu?
https://www.o2.cz/osobni/volani/predplacena-karta

K jinému operátorovi zatím přecházet nechci, protože mám od O2 zároveň internet přes pevnou linku VDSL a tím pádem slevu 100 Kč měsíčně za služby. O tuto slevu bych ale stejně asi přišel, kdybych změnil paušál na dobíjení.

Samozřejmě budu muset kontaktovat operátora, zatím dělám jen takový průzkum, jak situaci nejlépe vyřešit?

Díky za případné rady a doporučení.

Ahoj, ať na to koukám z jakékoli strany, tak mi to setrvání u O2 kvůli slevě 100 korun na internet nedává velký smysl. Těch odhadovaných 20 minut a 5 SMS mi vychází na něco kolem stovky. Třeba Mobil.cz (balíček 30 minut za 57 a 1,5 Kč za SMS) vychází pod 70 korun, Kaktus (balíček 22 minut za 50 a 1,5 Kč za SMS) taky pod 70 i když nebudeš řešit dobíječky. Dostaneš se měsíčně o nějakých 430 korun níž, v tu chvíli přestává být stovka sleva relevantní argument. A kdybys potřeboval, můžeš přenést číslo obratem zpátky k O2, oni tě moc rádi přivítají.

edit: Jinak pokud máš u O2 fakturu aspoň za 600 za měsíc, k tomu AirBank a chodí ti tam aspoň 10 000 měsíčně, vrátí ti po aktivaci nabídky 300 za měsíc, to už mi připadá zajímavější, než 100 za víc služeb. Já třeba kvůli tomu nechal internet za 650 místo odkývání slevy na 500.

Díky za zajímavý názor, uvažoval jsem obdobně.

Setrvání u O2 by pro mě bylo pohodlnější, ale samozřejmě finančně nevýhodné. Těch 20 minut a 5 SMS můžu dělat z firemní SIMky, takže svoji soukromou SIM potřebuju fakt vlastně jen pro příjem volání a zpráv s nějakým co nejmenším udržovacím kreditem.

AirBank bohužel nemám ani neplánuju zřizovat.

Jak píše Potkan007. Druhou kartu převeď ke Kaktusu, číslo ti zůstane.Tam si koupíš kredit, v akci ti přidají 100% (je tak 2x měsíčně). Takže třeba za 500 korun máš kredit 1000, za to kupuješ měsíčně balíčky 22 minut/50, 50 minut/100 nebo 200 minut za 300. Tak si koupíš třeba 2 měsíce těch 200 minut po 300 a pak za zbytek 8 měsíců 22 minut po 50, čili máš 576 minut na 10 měsíců za tu pětistovku. Nebo 3x300 a 2x50 = 644 minut na 4 měsíce.Tedy bez SMS, takže třeba o měsíc míň. Jen musíš hlídat ty balíčky a včas koupit nový, platí 30 dní, ale minuty tam zůstávají i staré. Až tě to přestane bavit, můžeš odejít jinam.
https://www.mujkaktus.cz/homepage

Díky za podrobný rozbor. Vezmu to do úvahy.

Moc se mi nechce každý měsíc hlídat kredit, akce, dobíjet, atd.... Jsem prostě líný. Víc by mi vyhovovalo platit nějaký paušál (trvalý příkaz) nebo aby si operátor strhával z mého účtu (inkaso). A nemusel bych nic řešit.

No hlídat to musíš, ale mám upozornění v mobilu na poslední den platnosti a pak je to na pár kliknutí- přihlásit, koupit balíček, potvrdit a máš na měsíc pokoj. A kredit kupuješ jen 1-2 krát za rok.

Kdysi jsem resil uplne stejny problem. Presel jsem s osobni SIM na prepaid. Pak jsem pul roku nedobil kredit. SIM mi zrusili. Musel jsem resit zmenu mobilu u nekolika sluzeb, ale dalo se to vyresit v prubehu par dnu. Mozna je lepsi to podstoupit hned, at to pak neprijde nahle...:-)

Jinak u O2 jde nastavit automaticke dobijeni kreditu, bud kdyz klesne pod nejakou mez nebo i casove...

Ty umíš potěšit. :-p Nechci být závislý na služební SIM, stát se může cokoliv a pak zase budu muset všechny služby přeregistrovávat. Takže rozhodně bych chtěl soukromou SIM (resp. číslo) zachovat jen v nějakém "udržovacím" režimu.

Já mám nepoužívané soukromé číslo zaparkované u Vodafone na nulovém tarifu a firemní jsem si nedávno převedl k Tesco Mobile na Neomezený tarif + 6 GB dat za 249 Kč (neveřejná nabídka na 12 měsíců, ale dají to každému, kdo si o to požádá). Nebo si vzít od Tesco Mobile jenom SIM bez balíčku a občas dobít kredit, který lze utratit za MHD a pod. Doporučuji SIM 2x více kreditu, kde se bonusový kredit dá využít na SMS a volání do zahraničí. Anebo jinou předplacenku, třeba i od O2 anebo Emtéčko anebo Kaktus, který má prý nejdelší dobu platnosti kreditu, ale osobní zkušenost s ním nemám.

O2, Tesco Mobile a Emtéčko mají výhodu v tom, že jsou v síti O2, takže volajícímu se neozve hláška o změně sítě. Kaktus je u T-Mobile.

Nedokážu poradit, ale taky na soukromém čísle moc nevolám a ani net nevyužívám nějak moc, ale zase to nemám jenom vysloveně udržovací, takže jsem přistoupil na hru Kaktusu dobít si v průměru jednou za dva měsíce za 200 Kč a to v době té akce - dvojnásobek, kterou ale člověk musí sledovat na facebooku. Existují prý na to i nějaké aplikace na hlídání změny webové stránky, kde to zároveň vyhlásí, ale mně to na facebooku hlídá mamka a v záloze mám ještě kolegyni v práci. :-)

Upřímně, kdyby existoval rozumný tarif, tak na něj přejdu. Nicméně mi volali z Vodafonu, protože jsem jejich zákazník skrz bývalé UPC na internet a jestli nechci tarif, tak jsem říkal, že chci, ale že mám teď dobíjecí Kaktus a moje útrata je 200 Kč měsíčně a víc rozhodně do telefonu nedám. Jestli by měli něco do té dvoustovky, tak bychom se dohodli. Operátorka se mi omluvila za nevyžádaný hovor, říkala, že mě škrtá v jejich seznamu a už mě nebudou otravovat. Nemohou mi nabídnout nic pod 300 Kč měsíčně. Co takhle vim, tak Vodafone je z té velké operátorské trojky nejlevnější a vidíš, že ani oni pod 300 Kč ochotní jít nejsou. Takže se holt budeš muset rozhodnout, jestli dobíjet nebo pohoda s tarifem ale dražší. :-/

Trochu nechápu, proč je pro operátry problém nabídnout levný tarif? Nečekám ža za nějakou stokorunu měsíčně budu mít neomezené volání a data, nic takového nechci, stačí třeba 20 minitu volání, 20 SMS a 0,5 GB dat. Nebo i méně.

Oni radši budou cpát drahé tarify, které si pořídí jen pár lidí a zbytek uteče k virtuálním operátorům s dobíjením... To je teda logika.

Protože levný tarif je pro ně nezajímavý. Nejde jim o potřeby uživatelů, ale o to, vytáhnout z nich co nejvíc peněz.
Příklad politiky u O2:
"starý" tarif za 199 s 1,5GB dat a obnovou dat 1,5GB za 149,-
"nový" tarif za 299 s 3GB dat a obnovou dat 2GB za 249,-

u prvního dostaneš 1,5 + 1,5 + 1,5 GB za 500,-
u druhého dostaneš 3 + 2 GB za 550,-
u dalšího dokoupeného balíčku ten rozdíl narůstá ještě víc.
jen podotýkám, že obnovování využiješ 1 nebo 2x ročně na dovolené, jinak vystačíš se základem.
A koukám na aktuální ceník, tak ten tarif za 199 už taky nedostaneš, ale dostaneš nový, "lepší", kde je 500MB dat a obnovení 500MB za 149,-

Nejde jim o potřeby uživatelů...

Ano, to chápu, denně nás o tom přesvědčují.

Ale je přece výhodnější když si levnější tarif pořídí např. 1000 lidí, než když sai dražší tarif pořídí 500 lidí, kteří stejně při první příležitosti utečou k levnější konkurenci.

Můžu ti dát i příklad z hospody - když je pivo třeba za 80,- Kč, dá si člověk 1-2 piva (= útrata 160 Kč). Kdyby bylo za padesát, tak jich do sebe naleješ třeba 5 (= útrata 250 Kč). Jednoduché počty.

Ale tím trochu odbočujeme od dotazu.

Kdysi před lety jsem četl zajímavý článek. Byl to rozhovor s někým, kdo dělal u operátora, teď se mi ho bohužel nedaří najít. Ten člověk tam zmiňoval, že SIM je pro operátora považovaná v podstatě za fixní náklad a bylo to nějakých asi 60 korun za měsíc. Tolik ho "stojíš" v přepočtu na kartu (náklady na rozvoj sítě, náklady na hypotetickou potřebu infolinky, energie pro BTS, datacentra, ...) i když budeš měsíc na signálu a neprovoláš ani vteřinu. Existují nějaké drobné propojovací poplatky, ve výsledku se ale volá ze sítě A do B i z B do A, takže to až tak šíleně nenaskáče. Náklad na člověka s 20 minutama, 5 SMS a 0,5 GB dat je prakticky stejný jako na člověka s 500 minutama, 100 SMS a 10 GB dat. Základ je těch 60 korun, pak už to leze nahoru velmi, velmi pomalu. Jeden z důvodů, proč je naprostá většina retenčních nabídek o dvojnásobku jednotek za stejnou cenu, ne o stejném počtu za půlku.

OK, chápu, že je nějaká minimální hranice - cena, pod kterou nelze jít. Netrvám na paušálu třeba za 50 Kč. Ale proč má např. O2 nejlevnější paušální tarif za 500 Kč (s parametry, které spousta lidí nechce a nevyužije), to prostě můj selský rozum nechápe.

Před několika měsíci mi (resp. všem zákazníkům) automaticky navýšili objem dat (které nepotřebuju = nechci), samozřejmě tím pádem i zvedli cenu. Fakti si můžou dělat co chtějí... :-/

Hrozný no, co si to ti operátoři dovolují, co? Ale teď si představ, že známý má malou firmičku a platil Vodafonu 2500 Kč měsíčně, ale odešel k O2, kde to sice není výhodnější, ale dokážou mu udělat fakturu tak, aby si ji mohl dát do účetnictví. :-) Drsný co.

Když mají problém vyhovět zákazníkovi s útratou 2500, jakou asi máš šanci ty? ;-)

Taky proto mám Kaktus a jsem rád, že vše funguje a nic neřeším, protože chápu, že může být hůř!

Neřeknu teď přesně, ale byla v té faktuře nějaká chyba, která šla jednoduše opravit, ale skoro dva roky na Vodafone volal, vždycky mu řekli, že to opravují a další měsíc přišla zase faktura ve starém formátu s chybou. Pěkný co.

Já před pěti lety, při změně zaměstnání, jsem ukončil ze zaměstnanecký tarif a řešil jsem to taky na pobočce - dostal jsem podobný, podpultový tarif, úplně základní, protože jsem čekal, že v novém zaměstnání po čase taky dostanu benefitní tarif, ale nechtěl jsem jít na předplacenku. Bylo to u T-mobile. Takže oni ty tarify umí nabídnout, raději ten základ, než aby jim zákazník odešel na předplacenku, kde nemají jistotu pravidelné měsíční platby.

3,50 za minutu je drsný, myslim, že v úplném základu to tak ale má i T-Mobile. Tohle je podpultovka? ::)

Sice moc nevolám, ale zůstanu na předplacence u Kaktusu na 2,50 s balíčkem, kde prvních 50 minut je za 2 Kč.