Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Lenovo - I5 je extrémne pomalý

Nastúpil som pred dvoma dňami do novej práce, pracujem ako administratívny pracovník v sklade. Problém je že som dostal starý služobný notebook Lenovo - I5, win10 2H22. Počítač je extrémne pomalý a šéf nechce ani počuť, žeby kúpil nový, vraj si ho mám kúpiť a priniesť, a zaviesť do Eraru. Nato ale nemám financie... Čo by sa dalo z počítačom urobiť? Lenovo, procesor Intel Pentium 5, 150 GB HDD, 4 GB Ram, dve grafické karty hlavná je Intel, druhá je AMD. Odstránil som z notebooku sajrajt v podobe Avastu, CCleaneru, VIGBI, BING Wallpers, vypol som spravodajstvo, a ďalšie služby deflautne zapnuté. Problémom je že excel 2022 dokument spúšťa 30 min, a zapisovanie do excelu je o nervy. Mimo firmy sú excel dokumenty zamknuté a ja nemám heslo k ním, na firemnom notebooku ale heslo nepýtajú. Kde by sa ešte čo dalo vypnúť?

Změna tupého předmětu, původně: Notebook Lenovo - I5 (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

jsi tady už po miliónté. proč se ti dodnes nepovedlo zapamatovat, že máš uvést podstatné informace? typ ntb vyčteš ve vlastnostech, nebo na štítku zespodu.
aby to šlo vůbec provozovat, dole popsal upgrade wikan.

trhač asfaltu to nikdy nebude, předpokládám zastaralý 2jádrový i5, pod w10 zůstane jako brzda.
firma nemá ani 7.000 ck na repasovaný ntb s normálním hw? k novějšímu hw bývají ovladače, aspoň pro w10.
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1427153-dell-latitude-5590.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1394320-hp-probook-650-g4.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1428356-lenovo-thinkpad-l580.html

ten odinstalovaný sw cos vyjmenoval znamená, že v té firmě nemají it, ale čuňata. ti jsou k ničemu.

pokud ten ntb neni domaci sklacka, ve vlastnostech tentopocitace je uvedeny jeho typ, nic slozitejsiho jsem nechtel.

tamtez je uvedeny presny typ procesoru, i laik tak vidi generaci, a da se dohledat pocet jader.
protoze i5 ma doted cca 13.generaci, a v tom uz je prece jen rozdil.
ale cpu nikdo menit nebude, zustane takovy (otresny), jaky je.

samozrejme kdyz ma nekdo osoupany potisk, neni vse ztraceno, existuji i diagnosticke programy. ale jejich vygoogleni muze byt nad schopnosti blond sekretarky.

po kolika letech se u vas obmenuji pocitace? kdyz nemate ani na repas, nevali se u vas ve skladu 2x novejsi notebuk / stolni minipc?
poznaji se prave podle te generace cpu. nebo zhruba podle poctu modrych usb3 k cernym usb2. nebo z pritomnosti hdmi / dp vystupu pro monitor.

tamtez je uvedeny presny typ procesoru, i laik tak vidi generaci

proč je pro tebe zakázané zobrazit si vlastnosti tentopočítače? kromě cpu je tam i typ ntb.

počty konektorů jsou nouzová pomůcka, ale musíš pak umět přečíst jejich popis.
usb2.0 by znamenaly pravěk, naopak napájecí usb přišel až s usb-c, o kterém nepíšeš.
nepleteš si náhodou značku s bleskem u některých výrobců - výstup je pod napětím i při hibernaci? (nový thunderbolt asi nemáš, to by sis nestěžoval na výkon)

ještě jsem nepotkal notebuk bez grafického výstupu. mohl by mít usb-c i s displayportem - ale tomu neodpovídá kapacita ram a velikost hdd.
upřímně řečeno: já být zaměstnavatel, někoho se 2x na něco ptám a on neumí odpovědět - tak co tam dělá? nepotřebuju zbytečné lidi. v pondělí by šel akorát pro papír na osobní.

procesor intel + grafika amd: takový krám v jedné genaraci skutečně chvíli existoval:
https://diit.cz/clanek/kaby-lake-g-s-radeonem-ma-ohlasen-eol
https://diit.cz/clanek/po-roce-bez-aktualizaci-presunul-intel-podporu-kaby-lake-g-na-amd
http://notebookblog.cz/technika/technologie/kaby-lake-g-procesor-od-intelu-s-integrovanou-grafikou-amd-radeon-vega-a-zkusenosti-s-dell-xps15-2-in-1/
ale neprodával se s 4gb ram a mechanickým hdd.

Po softwarové stránce s tím asi nic zásadního neuděláš. Maximálně tak můžeš zkusit čistou instalaci systému.
Pokud jde od hardware, tak zdvojnásobit RAM a místo HDD dát SSD. Závodní auto to z toho neudělá, ale bude to zásadně svižnější.

Ked je sef curak, daj mu to vyzrat. Pracuj len tak, ako ti to pomalost toho ntb dovoli. Ak budu namietky, vzdy poukaz na pomalost ntb. A ukaz aj sefovi ako dlho to otvara, ako dlho mu vsetko trva, aby vedel ze problem nieje v tebe.