Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení Win11-Win10 nastavení_opět (pořád nedořešeno)

Navazuji na původní dotaz ze 14.7., prosím nekamenujte mě, pouze mě zajímá, jestli se to někomu zobrazuje jako mě a jde s tím něco dělat.
Při upgrade nb z Win10 na 11Home přestalo fungovat sdílení na 100%.
Do desktop pc se dostanu stejně jako předtím, obráceně, do nb ne. Jde o domácí síť, nb je na wifi, pc na kabelu do routeru. Sdílení je nastaveno na všechny disky, s přístupem pro Everyone. Fw vypnul – nic se nezměnilo. Wifi je „privátní“. Veřejná složka je přístupná, ostatní ne. Musím nasdílet všechny složky osobitně po jedné, i ty vnořené? Nebo co dělám pořád špatně? DEsktop má Win10Pro, nb Win11Home. Ta je tak omezená, že to jednoduše nejde?
Napoví screeny? Nebo mám poslat ještě jiný?
Díky za radu.
Petr

Sdílení ti funguje, počítače na sebe vidí, složky taky vidíš, jen se nemůžeš dostat dovnitř, protože nemáš oprávnění.

Nastav oprávnění a to jak ke sdílené složce ve sdílení, tak na kartě zabezpečení pro přístup do složky.

Takto by to mělo fungovat, akorát nevím, jestli tam ty možnosti ve Win 11 Home jsou, nikdy jsem s s tím nepracoval. Pokud ne, tak netuším, jak to rozchodit.

oprávnění jsem nastavil na čtení/zápis pro Everyone, ale nefunguje to...
Můžu vidět screen sdílené složky ve sdílení +kartu zabezpečení pro přístup? Abych měl jistotu, že to dělám nastejném místě.
Windowsy mají nepěkný zvyk dělat jednu věc x způsoby. Někdy dobrý, ale většinou ne. Alespoň pro mne.

obrázek ss1.jpg

Ve prostřed máš rozšířené možnosti sdílení, tam nastavuješ oprávnění pro sdílení a nahoře máš kartu zabezpečení, tam je to potřeba nastavit taky.

Jak tu píše další rádce dole, nesdílej celý disk, ale nějakou složku. (I celý disk by neměl být problém, ale začni tou složkou, ať máš jistotu, že problém není v tomto.)

uz 20 let pomaha pouzivat normalni verze windows a pracovni sit.

home verze, ten ntb je pres wifi, o te siti pises ze je "privatni".
zkus zmenit sit na jiny typ.
(o univerzalnich sdilecich uctech s hesly (ms je rad) jsem psal uz asi 100x)

jinak k mapovani disku pouzivam zasadne pripojeni pres jmena a hesla, s nazvy jako homegroup odhanim lidi pryc.

edit: na nazvu workgroup v pracovni siti nikdy nezalezelo, slouzila jen aby se klikaci v pruzkumakovi videli v okolnich pc, coz je uplne zbytecne.
homo sit (dnes pry zrusena) pak sebe mela jako predvoleny nazev.

naopak, windows je mohou vyžadovat. microsoftí sklerotické pamatování hesel se řeší jejich nepamatováním:

net use x: \\ip.adresa\disk /user:mapovací_účet heslo /persistent:no

připojování nějakého disku tupým klikáním fak ne.
tazateli jsem tento zázrak poprvé popisoval asi před 5 lety, potom před 4, pak zase a letos už 2x.

na druhou stranu, degenerované win home nejsou můj darjeeling. i proto mám radši repasované kancelářské pc, kde je často v ceně příčetná edice pro.