Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook MSI katana g66 se seká

Czel jsem se zeptat, co je na vine , ci disk, ram nebo gpu.
Notebook pri hardware cpu i5 11400h,16gbram, rtx3060 6gb

Pri spusteni jakekoli hry nebo programu se po case zacne hodne posekavat, trva to i 3 minuty a pak se rozjede, dela to u vseho i nenarcneho .treba call ofduty mw3. I fps lita od nevidim do nevidim. Treba od 250fp pada na 15,30 i dodonce 1 fps

Změna kategorie, původně: Hardware (host)
Změna předmětu, původně: Msi katana g66 (host)

Zkontroluj disk a jak psal Wikan, podívej se na teploty když se to začne "sekat". Přehřívající CPU je pravděpodobnější. Nebo můžeš stáhnout program OCCT a spustit zátěžový test.
Uvidíš tam i teploty. https://www.ocbase.com/

82 stupňů není na notebook zase tak moc. Spíše bych to tipnul na nějaký proces, který vytěžuje procesor nebo grafiku na pozadí. Zkus to PC před reklamací ještě proskenovat programy AdwCleaner a Mbam.

No tak jsem zkousel software na mereni teploty. Msi hardware monitoring co mam primo v notasu origo mi ukazuje rozmezi cca 82. A jine napr ccleaner atd ukazuji kolisami v rozmezi 80-98. To je uz trouba no. A proto bych rekl ze pocitove notas pece.

"program na test vetraku" Jo, oči :-) co na tom chceš testovat? Chceš regulovat jejich rychlost? Kdysi byl dobrý program SpeedFan, tam šla regulovat rychlost v závislosti na teplotě.
Dnes to jde většinou nastavit i přímo v BIOSu/UEFI.

Jo no, taky se mně to u některých sestav stalo. Zkuš použít program AIDA 64, pokud to v tom OCCT nepůjde, ten funguje na všem. Aktualizuješ to ze stránek výrobce notebooku nebo ze stránek Microsoftu?

To je hodně i na notes. Při dosažení určité teploty (cca 93 stupňů) se CPU podtaktuje, aby se teplota dále nezvyšovala, proto PC sníží výkon. Takže problémem jsou vysoké teploty.
80 pro notebook je ještě v pohodě, ale tohle je už hodně. Zkus pořádně profouknout chlazení, nejlíp stlačeným vzduchem.
Nejlepší by ale bylo ten notebook rozdělat, sundat chladič a pořádně očistit. Potom nanést novou teplovodivou pastu, teploty půjdou rázem dolů.

Tak ten chladič profoukni jen ze zevnějšku. Jestli to alespoň trochu nepomůže. Jinak to reklamuj. Nic víc stejně udělat nemůžeš.

Tak to je super. Věřím Ti. Notebook nepoužívám, ale když jsem tu "chladicí "podložku viděl živě, tak mně přišlo, že chladí jen ten plast. Nikdy jsem toho nebyl zastáncem. Za mě je to jen zdroj hluku...