Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obdova z bodu

Dobrý den,

nejde mi načíst windows. Když obnovit system z bodu před 2 dny budu tam třeba fotky ze včera nebo vše bude jako predtim bez dat ze včera?

Nemělo by to fotky ze včera ovlivnit.

Záleží taky, kde je máš nahraný. Ideální je, mít fotky na jiném fyzickém nebo logickém disku nebo aspoň separátní složce. Když necháš fotky v profilu (složka Users) je to trochu nejistý.

Děkuji. Vše mám prave na jenom disku. Jde mi jen o to ze včera jsem nahrál důležité soubory a nerad bych o ne přišel obnovou ze 2 dnů zpět. Nebo obnoví čisté system windows?

Vše pokazila aktualizace. Napsalo to aktualizace se nezdařila a vracení změn zpět. Pak po spuštění se přihlásím s píše to vítejte a dal nic.

Zdravím. Tak problém stále přetrvává. Když jsem zkusil obnovit bod zpět od dva dny kdy bylo vše ok, obnovovala se data asi 2 hodiny a napsalo, ze obnova byla úspěšná. A ze proběhne restart. Ten proběhl a hned se začala dělat aktualizace windows kdy to znovu skončilo nejdriv na 100 % pak restart a pak na aktualizace se nám nepodařilo dokončit a vracení změn zpět.

To už se mi jednou kdysi stalo a vyřešilo se to samo. Jenže ted je to furt dokola. Nevíte co s tím? S když se dostanu na přihlašovací stránku po zadání hesla to píše jen vítejte a nic. Klidně i hodinu.

Jinak vím, ze to není ideální ale na tomto PC je windows 10. Nemáte nějaké tipy?

Zkouším vše co bylo na internetu. V diagnostice provést opravu systému, to se nezdařilo. Odinstalovat poslední aktualizace také nic.
Nemáte nějaké tipy? Co dal prověřit a jak řešit?
Nemůže být třeba plný disk?

Včera jsem rozbalování nějaké zipy, ale na disku by mělo být místa dost. Vždy tam bylo kolem 800 gb volných.

Nazývat zrovna linux zlé, to teda nevím. Po víc jak pěti letech používání linuxu na hlavním pracovním PC a několika dalších mám spíš pocit opačný. Windows potřebuju snad jen, když si někdo usmyslí, že chce něco v mordu, což je poměrně běžná praxe. LO 7.3 už je docela dobrý na načítání dokumentů mordu (třeba rovnice mathtype zůstávají čitelné), ale netroufnu si tam takové dokumenty vytvořit. Pravda, někdy (ne vždy) bývá jako alternativa latex, ale na to nemám dovednosti. Nevypadá to složitě, ale šablony pro latex bývají stejně sprasené jako pro mord (odkazují se na styly v souborech, které ale nepřiloží a podobně, tohle se v mordu většinou nestává, tam jsou styly součástí dokumentu), takže nepoužitelné.

A jeste jeden dotaz. Jak to ze se nemuzu přihlásit k Microsoft účtu? Přes prohlížeč se klasicky prihlasim ale v PC mi už píše ze je neplatné heslo i když je stejne. Zadává se třeba při obnově dat atd.
Jednak mám k účtu pin ten je OK a pak ten druhy Microsoft účet přes který se ale nejde přihlásit

Asi tedy netušíte co ještě udělat, že? Vše skončí na stránce vítejte a jen se točí. Mám zkusit nechat a uvidí se třeba za par hodin? Má to smysl?
Zkusil jsem už všechno úplně. I když si dam v dalších nástrojích s f5 nouzový režim se síti a nebo i bez, udělá se boot, chce to pin k přihlášení ten zadám a stále stejne. Jen vítejte a točí se.

Nemam dva. Mám jeden účet. Ted zase heslo prošlo. Po restartu to píše zase chybně tak nevím. Zadávam správně vždycky i si ho odkrytí.

Data nemam jak zálohovat když se k PC dovnitř nedostanu. Ani přes nouzový režim. Boot taky nemam jak, nemam další PC odkud bych si nějaký ISo stáhl.
Navíc udělal jsem bod obnovy z 15. a ted nenajde PC vůbec , jen diagnostika počítač a pak critical error proces died s ze automatická kontrola nemohla pc opravit.
Chci zkusit jediné obnovu systému. Ale taky to nejde heslo to zase nebere.

Aby to nebylo jak u Androidu, že když zadáš několikrát špatné heslo, tak po určitou dobu to nevezme ani správné. Zkontoluj si NumLock, CapsLock a klávesnici, jestli máš českou nebo anglickou. Jak se tam dostaneš, bylo by dobré to heslo zrušit.
Můžeš taky nabootovat HirensBoot nebo UBCD, tam jde heslo do Windows zrušit taky.

Děkuji, kouknu. Já ho zadavam celou dobu správně. Zkoušel jsem jak klávesnici na obrazovce, změnit jazyk klávesnici na angličtinu a přepínat vše, odkryt si heslo.
S totožným se prihlasim na web Microsoftu, PC ho nevezme. Včera večer ho vzal asi po 10 restartech a dneska nic. Chci zkusit obnovit system se zachováním dat a tam to chce to heslo.
Jestli je připojeny k Wi-Fi nevím, nedostanu se už ani na stránku s klasickým přihlášením. Jen na tu odstranit potíže, použit zařízení apod. Zkoušel jsem vše od odinstalace posledni aktualizace po obnovu z bodu cca 15 dni starého kdy vše bylo ok. Pak je vše zase stejné.

Data nemam jak zálohovat když se k PC dovnitř nedostanu

Udělejte si bootovací flešku linuxu a dostanete se.
Největší práci dá přesvědčit uefi bios, aby bootoval z flešky, ale dá se to.
Na to nabootování stačí ta nejmenší fleška (bootovací iso mívají 4 giga nebo míň) co stojí 150 korun. Bylo by vhodné, aby byla rychlejší, ale pořád i takové jsou levné.
Bootovací flešku je jednoduché udělat v linuxu (je to přímo někde v nabídce "start" v příslušenství (nástroj pro zápis obrazů systému na USB flash)) pro windows se musí použít nějaký nástroj mickosoftu nebo třetí strany.
Pokud ale nemáte funkční ani jeden počítač (odkud píšete?) tak je to neřešitelná úloha a je potřeba požádat o pomoc přátele.

Děkuji. Píšu z telefonu. Takže myslíte ze když někde stahnu instalaci Linuxu, asi v iso vložím USB, při startu PC dam F2 a v boot menu dam USB najede to? Nebude to chtít instalaci linuxu a kdyz ano nepreinstaluje se windows? Nejsem si jistý jestli se pak vše co je na windows objeví na linuxu. Jestli se to propojí.

A když nejde ani to?

Zapnu PC. Spoušti se, zobrazí se lenovo a nacita
Pak u zařízení došlo k problému, modrá stránka a kód chyby process died.
Automaticky se spustí oprava, běží chcili a pak ze se nepodařilo dokončit
Pak stránka kde jsou možnosti jako pokračovat, vypnout, obnovit.
Nic z toho ale nejde. Vše chce heslo k ms účtu a které je prý chybně. Na web ms se prihlasim.

Napadá me jen ze by se odpojila síť z nějakého důvodu i když mám auto připojení a proto to nebere. Zkoušeno i heslo původní.

Vše se začalo dít až po automatické aktualizaci která běžela cca hodinu a pak vypsalo došlo k chybě vracení změn zpět.

Par dni před jsem dělal extrakcí cca 50 gb souboru ze zipu na plochu. Ale nemyslím ze by to mělo vliv.
Vše se začalo dít až po aktualizaci.

Jediné kam se dostanu BIOS. Ale i tam třeba ať dam USB boot atd vždy se dostanu jen tam jak jsem psal výše.
Nouzový režim to samé.

Par dni před jsem dělal extrakcí cca 50 gb souboru ze zipu na plochu. Ale nemyslím ze by to mělo vliv.

tipuju, že defender se z toho může doteď posrat.
nepotřeboval bys ms účet, kdyby sis dokázal aktivovat lokální záložní. (viz boot z hirens64)
vůbec se mi to nechce celé číst, nějak mi uniká co zrovna opravuješ a pomocí čeho, jestli jen zachraňuješ data, nebo chceš opravit i ty chrobálivé windows.

Děkuji. Zkoušel jsem vše. Odpojit baterii, ram…furt stejne. Asi tedy odnesu někomu.

Jenom do budoucna. Když se bootuje linux z USB a PC má jeden disk jak se přes Ubuntu dá dostat k datum ve windows? Když je stejný disk zobrazí se klasicky mezi složkami?