Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní počítač do 60 000 Kč

Dobrý den, chtěl bych si koupit herní pc do 60 000kč Intel a potřeboval bych poradit jak ho složit, například mě zajímá jakou zvolit základní desku ke grafice a zdroj aby to bylo kompatibilní... + nějaký monitor herní 2k s IPS 1ms odezva 200 + hz s podporou g-sync pošlu nějaké sestavy.. a odvás bych chtěl vědět názor a radu co vyměnit a proč, abych to pochopil proč to nejde k sobě a na co se zaměřit, při stavení pc. Předem děkuji za rady a typy.

https://www.czc.cz/1keb2gqr92j839sia5ib6o9eid/seznam
taky mě zajímá jakou zvolit bednu a procesor ideální do tohohle rozpočtu.
https://www.alza.cz/Order1.htm

ještě počkám na nějaké jiné názory

Pokud tě skutečně zajímají jiné názory, tak nebrat procesor od Intelu a nebrat RTX 4070Ti.

Za mě dnes jedině nejlepší herní procesor:

https://www.alza.cz/amd-ryzen-7-7800x3d-d7665224.htm

Co se týká grafiky, tak přírůstek výkonu RTX 4070Ti není příliš velký oproti RTX 4070. A na 4K není ani jedna kvůli 192 bitové sběrnici. Za mě teda buď ušetřit peníze a RTX 4070 zatím stačí a časem šetřit na další generaci nebo jít do RX 7900XT, ale oželit DLSS a pokročilé RT efekty.

Nechápu ty tvoje náhrady, když chvátáš čili sa ponáhľaš, tak proč nenapíšeš rovnou to co tě napadne a vymýšlíš k tomu synonyma?
Já jsem tedy "iba Čehún", ale slovensky ještě docela rozumím a myslím, že ani ve slovenštině buď neznamená alebo, ale nebo či anebo.. Prostě buď-nebo... Takže to možná používáš sám:-):puff:

Když přeskočíme ten jazykový kroužek
- mám 4070ti vybral jsem model gigabyte OC po registraci na webu dostaneš 4roky záruky.
Grafika má 12VHPWR konektor nevidím důvod proč brát zdroj bez něj.
Nechápu tu volbu procesoru 12700. Teď je generace 13 za dveřmi 14.
Nevím jestli 13600KF nebude lepší volba.

Nerozumim, proč tam připlácíš tisíc korun za nic.

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-4070-eagle-oc-12g-12gb-gddr6x/371951/produkt

Podobně nechápu tvé šetření na základní desce. Trváš-li na Gigabyte, tak špičková deska je tahle:

https://www.czc.cz/gigabyte-b650-aorus-pro-ax-amd-b650/358100/produkt

Ta tvoje je podobná jen názvem, jinak je to předražený lowend. Naopak, když už lowend a nutno podotkout, že spíš mainstream, tak tahle od MSI je ještě levnější:

https://www.czc.cz/msi-mag-b650-tomahawk-wifi-amd-b650/363971/produkt

Jinak asi ok, s vybraným chladičem nemám žádnou zkušenost. Záruka 6 let ale dává tušit, že by se o špatný produkt jednat nemělo.

Podpora vodních chladičů: 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm

Ten tvůj je 360mm, takže by to mělo být ok.

Zkouknul jsem to a nevidím tam teď žádný problém. (Ale budu rád, když to zkoukne ještě někdo další, ikdyž nakonec jestli ti to bude obchod skládat, tak tě snad upozorní, pokud by byl někde problém. Ikdyž teda CZC no, raději je nekomentuju.)

CZC byl dřív dobrý obchod s ohledem na kvalitu a to ať už při řešení reklamací nebo i při skládání PC. Jenže od koupě Allegrem začala firma optimalizovat, reklamace je u nich sprosté slovo a celkově šla kvalita firmy hodně dolů. Osobně jsem tam už nakupovat přestal, ikdyž mám jejich pobočku skoro před barákem.

Ale na komponentech jsme se již shodli. Nepotřebuješ sem už nic posílat. Prostě zkopíruješ názvy zboží z CZC do hledání v jiném obchodě a ty samé si naklikáš do košíku tam. Objednáš, zaplatíš, vyzvedneš, hotovo.
Jen kdyby něco z toho tvého seznamu neměli, tak ti můžem zkusit vybrat něco podobného, ale divil bych se, obvykle nabízejí všichni všechno.

Co se týká dotazu na Alzu, tak asi dneska lepší. Minimálně teda reklamace komponent je na Alze úplná pohodička, mnohdy to vyřeší do 24 hodin, což je něco, co nenabízí nikdo jiný u nás, aspoň teda o nikom dalším nevim. Jak je to se stavbou PC tam nevim, kdysi si pamatuju, že to žádná sláva nebyla a nebylo od věci si to posléze překontrolovat, což chápu, že nemůže každý dělat. Proto bych na stavbu PC nejspíš preferoval nějakého garážníka z okolí. Často tihle lidé umí objednat ty komponenty právě z Alzy a prostě to zákazníkovi jen složit za nějaký poplatek. Ale třeba to půjde i rovnou složit na Alze, to opravdu zodpovědně nedokážu říct.

Tazatel staví herní PC, nestaví výkonnou pracovní stanici, takže mi spíš dává smysl procesor zaměřený na hry s 3D V-cache. U pamětí bych se obával napětí. DDR5 byly původně stavěné na 1,25V, výrobci to taktují na 1,35V u 6000 frekvence, ale vyšší mají 1,4V i víc. Já bych se toho bál, že to přežije o chlup záruku a nevim, jestli bude tazatel chtít za 2 roky kupovat nový stroj. Nastat to nemusí, ale víme, že zrovna Asus měl s deskama na počátku problém, že malinko nadstřelil napětí a ty stroje to položilo. Takže prostě jsem v tomhle opatrný, možná zbytečně, ale je dobré o tom vědět.

Nevidím důvod připlácet na QHD rozlišení na 4070Ti nemálo peněz, když obyčejná 4070 na to teď stačí a do dvou let má novou generaci, na kterou si mezitím může ušetřit, která bude zase výkonější.

Přijde mi, že většina hráčů se dělí do dvou skupin, buď chtějí RT efekty, smíří se s DLSS, které nakonec někdy z neznámého důvodu i opěvují a potom dává smysl si pořídít NVidii a ty zmíněné fýčury zastane RTX 4070 v pohodě a není nějak přehnaně drahá. A nebo jsou hráči, kteří kašlou na nějaké odlesky, ale chtějí maximum FPS a potom je tu RX 7900XT stále levnější než 4070Ti a ta jim těch FPSek dá ještě víc:

https://www.alza.cz/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-7900-xt-20g-d7600125.htm

schválně jsem napsal že kdybych si měl stavět sám zvolil bych toto:-D

-7800x3d mě nepřesvědčil , viz průser s jeho ničením napětím ten jede na hraně. takže bych se naopak bál o životnost. záruku vydrží to je jasné
-hry už umí využít 8 jader
- amd řady 7800/7900 se mi moc povedené nezdá. to už radši 4070Ti. Rozdíl mezi 4070 a 4070ti ve výkonu je. To bysme mohli pořád doporučovat 4060=skoro 3060.
Ale lepší řešení nevidím. A nevím co bude za dva roky, kolik to bude stát (nvidia se zbláznila) proto bych bral to co je teď.
https://www.youtube.com/watch?v=lSy9Qy7sw0U
https://www.youtube.com/watch?v=U7M7xl4FzdU

ok, ale propočti si to sám, +7000 Kč za pár procent výkonu navíc, přitom obě grafiky mají hraničních 12GB videoram a co je ještě horší především lepší výkon té Ti razantně snižuje pouze 192 bitová sběrnice. Typicky je teda výkon v benchmarcích lepší než potom v samotných hrách, kdeje sběrnice ještě víc omezujícím faktorem.

Jo AMD se grafiky nepovedly, jakmile zapneš RT efekty, tak je to pro ně konečná, ale bez nich máš pořád tu 7900XT se 20GB videoram a 320 bitovou sběrnicí, takže rasterizační výkon není omezený a stále ušetříš 3.000 Kč a máš lepší rasterizační výkon minimálně v části her než u té 4070Ti.
Já mu ji ale neradím, já jsem zastánce raději ušetřit a spokojit se s RTX 4070 a časem jít do další generace do zase výkonější grafiky. Nevěřim, že 5070 bude jednou nad 20K a určitě překoná tu 4070Ti.

Tak do sestavy za 40 bych tu 4070Ti se snažit necpal. Má tam samé příplatkové věci monitor s Gsync, HDR..Třeba si prostě chce udělat radost a koupit trochu lepší PC . Byť poměr cena výkon je opravdu spíš u té 4070. U toho gigabyte je 4roky záruka po registraci a to je dobrý prodejní argument po dvou letech:-) S tím počítám u sebe.
Kombinace 7900XT s nějakým dobrým 32" QHD monitorem s freesync mě taky napadla.

zvaž jít do Ryzen 9 s X už jen kvůli zanedbatelnému cenovému rozdílu a ten procesor je na hry (3D bych oželel, velká cache je na složité výpočty, renderování videí) ,
zdroj 850 W gold je možná na hraně, možná zvýšit na 1000w, když tam máš high end grafiku

https://www.xda-developers.com/amd-ryzen-7-7800x3d-vs-ryzen-9-7900x/

pak cenový rozdíl v CZC : 10700 Kč vs. 11535 Kč
Alza ceny : 9990 Kč vs. 10990 Kč
a jinde ještě o pár stovek níž

Skřín vypadá pěkně, větráky od výrobce obvykle stojí zaprd a bývají bez řízení otáček, pokud je vyžadované pořádné chlazení tak dát dopředu skříně tyhle 3 větráky pro vhánění vzduchu dovnitř https://www.alza.cz/arctic-p14-pwm-pst-a-rgb-0db-value-pack-3ks-black-d6960084.htm
vodní chlazení tam máš, to jsou tři větráky s radiátorem na strop skříně pro vzduch ven.