Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Presun dat windows-ubuntu a zvyseni disku

Dobry den,

rozbil se mi windows a jedine co chci je z nej dostat data - diky jejich uzasne aktualizaci. Jde o to, ze disk je v poradku, jen proste windows nenabehnou v zadnem rezimu, nouzovy nefunguje, boot windowsu taky ne.

Proto jsem se rozhodl si stahnout ubuntu, nabootovat ho a pak na disku v ubuntu vidim soubory z windows. Jenze ta testovaci verze ubuntu ma cca jen 1,6 gb na disku - ve windows mam celkem 1 tb - z toho obsazene cca 250 gb.

Zajima me jestli jde nejak zvysit disk pro ubuntu abych si do nej mohl stahnout ty soubory z windows. Treba kdzy je chci primo nekam hodit, napr. na externe disk, pise to ze nemam opraveni z windowsu, ale na plnochu ubuntu to uz v pohode jde.

Klidne bych pak ubuntu nechal trvale, ale jde mi to ty data. Nevim jestli kdybych udelal plnou isntalaci jestli se neprepise disk windows.

JInak kdyz to tam z windows disku klasicky na plochu ubuntu, tam se soubory muzu klasicky manipolovat, jenom ne kdyy jsou ve slozce windows.

Dekuji za pripadne rady

Kam bys to asi instaloval, když to nechceš přepsat ??? Resp. šlo by to, ale je to vyšší dívčí ... musel by to dělat někdo, kdo přesně ví, co dělá.

Kopíruj to na externí disk, asi musíš převzít vlastnictví (už to zpaměti neporadím) nebo ho "přeformátuj", pokud na něm nic není.

Dobře. Děkuji všem za rady. Je to pokračování 😀

Co me napadá je jediné ještě unzip nebo unrar příkaz a rozbalit přímo v disku windows. Musím vyzkoušet jestli vůbec muže Ubuntu přes prikaz rozbalit soubory na windows disku v zipu. Asi ne ale možná tím oprávněním by to šlo nějak. Zkusím.