Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TrueCrypt a externy HDD

zdar,
mam TrueCrypt 6.0 a prenosny usb externy disk.
Zatial mam na disku 2 particie:
1. klasicka 2. sifrovana
Problem nastal , ked som zistil ze Windows tu klasicku zobrazuje ako ma, no ale tu sifrovanu zobrazuje len tak,ze VIE o dakej particii ze existuje, ale nevie o nej nic (suborovy syst., velkost) =>preto sa pokusa ju naformatovat.
Staci aby si niekto "pozical" disk, a nasledne si povie "ked ja nemozem precitat tie data,tak ani vlastnik" a tak mi tu partisnu sformatuje.
S "klasickou" partisnou mi je prakticky !jedno co by si nahodni zvedavci robili.

Chcel som vytvorit skrytu (sub)particiu, ale ta sa nachadza v uz nejakej partici, ktora je kryptovana...cize je to to iste.. formatne hlavnu = formatne vsetko.

Ako by ste riesili tento problem?
fyzicke zabezpecenie je co najvyssie, ale tak niekto z kolegov moze nieco .....

Vdaka za tipy. J.

Na 300GB není dle mě dobrej kontejner ale partition. Nešifrovat disk ale vytvořit na něm partiton (třeba linuxovou přes acronics disk director) a tu zašifrovat v truecryptu. Windows pak uvidí linux partition. Samožřejmě když disk někomu dáš může ho smazat, na to není žádná ochrana. Do falešných (hidden) oddílů v truecryptu bych se nepouštěl, stačí přepsat volné místo na disku a smažeš zašifrované data.