Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hardware vs software

Dobrý den, mám jen teoretický dotaz. Mám notebook v záruce. Začal zlobit touchpad (kurzor buď vybroval na místě nebo se pohyboval samovolně po ploše a choval se stejně jako když klikám na myš). Po jeho vypnutí problémy s kurzorem přestaly. A notebook začal dost "topit". Reklamoval jsem ho u prodejce. Do týdne jsem obdržel odpověď, že jde o závadu OS a že oprava je reinstalace OS.
Moje otázka zní: je možné, aby OS ovlivnil chování touchpadu a přehřívání notebooku?

Děkuji moc za reakce

je mozne ze to majitel preinstaloval, jako domaci samoadmin samozrejme spatne, kram ted treba neumi usporne rezimy.
muze se diky tomu vic prehrivat - i kdyz pod touchpadem nic moc hrejiveho nebyva.
ale zas moderni tenke (intel) notebuu spatne chladi, protoze topi.

Viz host. Zkus nějaký Live Linux. Nemusíš ho ani instalovat, stačí ho spustit z flešky a hned budeš vědět jestli bude fungovat. K otázce, jestli je možné, aby OS ovlivnil chování touchpadu a přehřívání je odpověď ano, může. Třeba tam máš nějaký škodlivý software, který způsobuje to přehřívání a někomu těžíš Bitcoiny a ani o tom nevíš, proto tak hřeje. Můžeš ten notebook proskenovat programy Adwcleaner a Mbam, jestli něco najdou. Pokud ano, problém je skoro jasný a přeinstaluj systém.