Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem extrémně pomalé kopírování dat z ntb na SD Kartu

ahoj, mám v notebooku připojenou čtečku karet AXAGON a v ní SD kartu. Kopíruju resp. přesouvám cca 5 GB, hlavně uložených webů, obrázků, videí. Trvá to extrémně dlouho, každý soubor se kopíruje několik sekund i když má jen pár kb. Celkem z 69 000 souborů mám hotovo od včerejší noci cca 30 000. Systém na zdrojovém systémovém disku i kartě mám NTFS. Co dělám špatně?
Díky za pomoc.

Dělají to všechny karty nebo tahle konkrétní? Může jít o extrémně pomalou kartu. U SD karet to je tak, že čím menší soubor, tím pomalejší zápis.
Pokud to dříve fungovalo jinak, pak zkontrolovat ovladače SD karty a USB řadiče ve správci zařízení. Mohly se tam dostat nějaké divné.

Částečně tomu můžeš pomoci pomocí programu, který kopíruje "jinak". Zkus FastCopy nebo FileMaster. Oba jsou zdarma. Na ovládání nejsou moc přívětivé, ale kopírování je mnohem rychlejší. Vytvoří jakoby jeden datový proud a hrnou to tam.

ctecka je primo v ntb? nemas jinou osvedcenou rychlou do usb3?

pouzivas nejaky zvlast vymakany antivir?

nastavovani ntfs prav u kazdeho maleho souboru musi byt otresne. taky bych se primloval pro format karty fat32 / exfat .

Použij Fat32 (pokud nenarazíš na omezení, tuším 2 nebo 4 GB na soubor). V každém případě takový počet souborů bude nějaký čas trvat.

"Pakovat" soubory do .zip má smysl jen "po menších skupinách", zkopírovat konkrétní soubor z velikého .zip znamená ho celý rozbalit. Třeba každý ten web by mohl být jako 1 zip. Fotky a videa nemá smysl "pakovat".