Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graficka karta a deska

Ahoj, dobrý den,
chtěl bych si nechat od někoho poradit, kdo bude znalejší než já.
Moc se v tom nevyznám a nejsem si moc jistej, čeho bych se mohl chytit.
Jedná se o mojí desku a mam možnost mít novou grafickou kartu, ale nevím, zda mi deska pojme novou grafarnu.
Jestli by mi mohl někdo tady z vás poradit, budu mu moc vděčný.

Deska je - GIGABYTE B250-HD3P - Intel B250 a Grafická karta - MSI GeForce RTX 2060 SUPER VENTUS OC, 8GB GDDR6

Děkuji vám předem za odpověď.
Pavlík.

Jako když čtu odpovědi tady, tak se nemohu nepozastavit nad tím, že tazatele neupozorníte, že mu grafika na hry nemusí pomoci, pokud má nějaký shitový procesor. A v generaci kompatibilní s deskou teda Skylake, Kaby Lake se běžně prodávali procáky jako Pentium G4560 nebo levná Core i3 a ani jedno té grafice RTX 2060 dneska nestačí.
Jistě fungovat to bude, ale grafika rozhodně nepojede naplno.

Naopak, pokud tam tazatel má tehdejší Core i7, tak jistě z pohledu dnešní doby to není žádný zázrak, ale pro RTX 2060 jsou to stále docela použitelné procesory, takže v takovém případě skoro ok.

Skoro píšu proto, protože ten zdroj Zalman, co tam má, je poměrně shitózní a tazatel si může gratulovat, že přežil až do dnešní doby bezproblémově. Takže jistě to může být výjimečně povedený kus a tazatel to s ním může ještě řadu let úspěšně provozovat, ale otázka je, jestli by tazatel nechtěl využít situace s výměnou grafiky a přeci jen to zahrát na jistotu, že mu to za 14 dní neshoří a zdroj preventivně také vyměnit.

Jako nemusí, ale od toho tu jsme poradna, abychom mu nějak nastínili, co může čekat a mohl se podle toho s nabitými vědomostmi sám rozhodnout.