Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s 4070 Ti

Dobrý den,

ve zkratce zkusím popsat můj problém s novou grafickou kartou - ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O12G.

Kartu jsem si pořídil minulý týden v pátek společně s novým zdrojem jako upgrade mé původní sestavy - Seasonic Focus PX 750 Platinum.

Vše funguje jak má až na malý problém, jako příklad uvedu Battlefield 2042. Hru mám nastavenou na FullHD rozlišení se středními detaily a DLSS na kvalitě a na nově přidané mapě dosahuji maximálně 150fps, ale mám dropy klidně na 95fps.

Problém jsem řešil s kolegy přímo ve hře a se stejným nastavením a kartou mají klidně 300fps více, tedy více jak dvojnásobek oproti mě.

Na druhém monitoru sleduji teploty a další věci a vše v pořádku,

GPU - 98% až 100% zátěž teplota max 55 stupňů.
CPU - 55% až 65% zátěž teplota max 65 stupňů.

Moje sestava:

i7 11700k
4070 Ti ASUS
32GB RAM DDR4 3600MHz
SSD 1TB Samsung 970 EVO
MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
Seasonic Focus PX 750 Platinum
Win 10

Dle známého může být na vině slabý procesor, který může kartu brzdit, což se mi úplně nezdá, když karta běží na max, ale až tak moc se bohužel nevyznám,

napadá, prosím někoho z Vás, čím to mohlo být?

Předem děkuji všem za reakce a přeji pěkný den.

Původní grafika byla GTX 1080.

Ovladače jsme instalovali společně z oficiálních stránek Nvidie, poté jsem vše kontroloval v Nvidia Geforce Experience. Bylo by doporučeno, abych si stáhnul DDU a nainstaloval ovladače znova, to jsem zatím neudělal.

Pak mi ještě bylo řečeno, že některé základní desky vyžaduji update co se týče grafických karet 4 řady, to jsem taky ještě nedělal, takže nevím.

Souhlasim s názory tady, že bych jako první zkusil pokusy s odinstalací GeForce Experience a se zapojením pouze jednoho monitoru.

Jinak ale k tomu slabému procesoru:

CPU - 55% až 65% zátěž teplota max 65 stupňů

Jenže tvůj procesor je 8 jádro, s HT to má 16 threadů. Jak moc je ta hra multithread? Netuším, ale pokud není, tak tvých 55% taky může znamenat, že 4 jádra jedou na 100% a druhé 4 to neumí už využít a jedou na 2% a něco. Takže přes nějaký pokročilý process monitor potřebuješ zjistit, jak na tom jsou jednotlivá jádra procesoru.
Popravdě ale sám si nemyslím, že tvůj problém je procesor, ale každopádně to za prověření stojí.